Ana Sayfa
02 Şubat 2018 ( 956 izlenme )
Reklamlar

Dehşet gibi

PKK'lı terörist "nasıl silahlandıklarını" anlattı

Suriye'nin Afrin bölgesinde güvenlik güçleriyle çıkan çatışmada yaralı yakalanan terör örgütü PYD/PKK mensubu ifadesinde, köylerini işgal eden terör örgütünün kendilerine silah dağıttığını, her evde en az 2-3 silahlı örgüt üyesinin bulunduğunu itiraf etti.
Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Özgür Suriye Ordusunun (ÖSO)  desteğiyle 20 Ocak'ta başlatılan Zeytin Dalı Harekatının ikinci gününde Afrin  kırsalındaki Şeyhozor köyü, çatışmanın ardından terör örgütü PYD/PKK'dan  arındırıldı.
 
Bu sırada köyde bulunan ve çatışmada sol bacağından yaralanan  PYD/PKK'lı terörist Muhammed Mahmud, Türkiye'ye getirilip tedavi ettirildikten  sonra jandarmada ifade verdi.
 
Mahmud, ifadesinde, Suriye'nin Qestele şehrinde çiftçilik yaptığı  sırada iç savaşın başladığını, eşi ve 9 çocuğuyla Afrin'in Şeyhozor köyüne  yerleştiğini belirtti. Mahmud, bir süre sonra bölge kontrolünün PKK'ya geçtiğini  ardından terör örgütünün isim değiştirerek YPG adını aldığını anlattı.
 
Terör örgütü PYD/PKK üyesi Mahmud, ifadesinde şu bilgileri paylaştı:
 
"Köye 2-3 yıl önce YPG'den bazı şahıslar geldi ve bize YPG kimliği  dağıttılar. Benim 9 çocuğum vardı, bir oğlum ve bir kızım YPG'ye katıldılar.  Afrin bölgesinde faaliyette bulundukları sırada kızım Lezgin çatışmada yaralandı,  örgütün onu tedavi ettirmediğini duyunca gidip kızımı aldım ve tedavisini  yaptırdım, sonra bizimle birlikte yaşamaya başladı. Bulunduğumuz köyde her evde  2-3 olmak üzere 60-70 YPG'li vardı ve bunların tamamı silahlıydı. YPG bana ve  benim gibi köylülere silah vererek araziye çıkmamızı ve bilgi toplamamızı  istiyordu. Bize verilen silahlarla köydeki diğer YPG'lilerle birlikte arazi  kontrolü yapıyorduk. Yoldan geçen araçları durdurup kimlik soruyor ve  topladığımız bilgileri köyümüzdeki YPG'li Mehmedi Payret'e iletiyorduk. O da bu  bilgileri Bülbül ve Qestele şehirlerindeki kamplara iletiyordu."
 
Gençleri topluyorlardı
 
Yaşadıkları bölgede de YPG'nin sorumlusu olan "Şabu" kod adlı terör  örgütü üyesinin belirli aralıklarla köye gelerek silah altına alınabilecek  gençlerin bilgilerini topladığına dikkati çeken Mahmud, Zeytin Dalı Harekatı'nın  başladığı gün ailesinin köyü terk edip Cinderes bölgesine yerleştiği bilgisini  verdi.
 
İfadesinde aynı gün köydeki teröristlerin de silahları toplayarak  PYD/PKK'nın kontrolünde bulunan Cinderes'e kaçtığına işaret eden Mahmud, terör  örgütüne katıldığı için pişman olduğunu vurguladı.
 
Kilis Jandarma Komutanlığında gözaltında tutulan terör örgütü üyesi,  işlemlerin ardından adliyeye sevk edilecek.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TÜRKIYE VE ALMANYA IŞTE ŞEHİT EREN BÜLBÜLE KÜFÜR EDEN PKK LININ SONU PAYLAŞALIM HAİNİ 11 Eylül İkiz Kule Saldırısında Kulelerden Atlayan İnsanlar (Hiçbiryerde Olmayan Darbeci general den müthiş CHP itirafı!..