Ana Sayfa
27 Ocak 2018 ( 322 izlenme )
Reklamlar

DEVRİMCİYİZ DİYİP ÖSO'YA KATILDILAR

DEVRİMCİYİZ DİYİP ÖSO'YA KATILDILARKürt askerler ÖSO'ya katıldı!
Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) katılan Afrinli Kürt askerlerden Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin açıklama yapıldı.
27 Ocak 2018 Cumartesi 
Kürt askerler ÖSO'ya katıldı!
Terör örgütü PYD'nin işgal altında tuttuğu Afrin'de, Kürt halka uyguladığı baskı ve katliamlardan sonra, Afrinli Kürt askerler Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) katıldı.

ÖSO'ya katılan Afrinli Kürt askerlerin Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin yaptığı açıklama, "Biz Kürt devrimcileri olarak, Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı ile PYD ve YPG'ye karşı ortaklık ediyoruz. PKK'dan zulüm gören halkımız için ortaklık yaptık. Halkımızı bu zulümden kurtarmak için, PYD'ye karşı geldiği için hapsedilen arkadaşlarımız, Avrupa'ya göç eden halkımızın evlerine dönmesi için barış ve özgürlük için yola çıktık. Evleri yakmak, yıkmak ve insanları öldürmek, öldürüp cesetlerini teşhir etmek için yola çıkmadık. Kimse sizi kandırmasın. Tekrar ediyoruz, biz Afrin'in çocuklarıyız. Afrin'i tekrar yeniden inşa etmek, evlerimize yerleşmek için geldik. Nizam ve özgürlüğümüz için geldik" ifadesi kullanıldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu olay unutulur mu? (Malesef unuttuk) Unutulmaması için Paylaşmayan Kalmasın Soyguna uğrayan kamyoncu hırsızın üzerinden geçti! O BÖLGEDE ŞİDDETLİ ÇATIŞMALAR ÇIKTI ALMANYA AĞLAMAYA BAŞLADI