Ana Sayfa
24 Kasım 2017 ( 2926 izlenme )
Reklamlar

Dikkat çeken zamanlama… Erdoğan’ın YPG açıklamasına Rusya’dan yeni cevap

Dikkat çeken zamanlama… Erdoğan’ın YPG açıklamasına Rusya’dan yeni cevap

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın Türkiye'nin, terör örgütü YPG/PYD'yle ilgili tutumunu dikkate aldığını söyledi.
Basın mensuplarının sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Soçi'de yaptığı açıklamayı değerlendiren Peskov, "Türk partnerlerimizin tutumu dikkate alınıyor" dedi.

DİKKAT ÇEKEN ZAMANLAMA

Açıklamanın, ABD Başkanı Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili attığı twitler ve Erdoğan'ı telefonla arayacağını söylemesinin üzerine gelmesi dikkat çekti.

ÖNCEKİ GÜN "KATILIM KAPSAYICI OLMALI" DEMİŞTİ

Peskov, önceki gün Soçi zirvesinden hemen sonra yaptığı açıklamada ise, bugünkünün aksine YPG'nin Suriye Konferansı'na katılıp katılmayacağı konusunda "katılım kapsayıcı olmalı" demişti.

Erdoğan, Soçi'deki üçlü zirvenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'ye Ankara'nın PYD ve YPG'ye bakışını anlattığını ve Rus liderin Türk hükümetinin bu konudaki hassasiyetlerini paylaştığını ifade etmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sistemde o harfi görenler şaşırıyor… Takip başladı! Emekliliğiniz iptal olabilir Israil için sonun baslangici Bu nasıl bir refleks ! İşgalci İsrail resmen çekildi