Ana Sayfa
03 Ocak 2018 ( 2310 izlenme )
Reklamlar

Dışişleri Bakanlığı acı haberi duyurdu!

Dışişleri Bakanlığı acı haberi duyurdu!
Dışişleri Bakanlığı, Irak Türkmen Cephesi’nin Kerkük Askeri sorumlusu Alaettin Maksut Ali'nin dün akşam Kerkük'te uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybettiğini duyurdu.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Irak Türkmen Cephesi’nin Kerkük şehri Askeri semti sorumlusu Alaettin Maksut Ali'nin dün akşam saatlerinde Kerkük'te uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybettiğinin üzüntüyle öğrenildiği belirtilerek, "Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına, Iraklı Türkmen soydaşlarımıza ve tüm Irak halkına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

Irak'ın zengin nüfus mozaiğinin modelini teşkil eden Kerkük halkının uzun yıllar boyunca maruz kaldığı acıları artık geride bırakmaya başlaması gereken bu dönemde düzenlenen bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Yetkili Irak makamlarını kentteki tüm unsurların güven ve huzur içinde yaşamaları için gerekli önlemleri almaya çağırıyoruz. Kerkük’te terör odaklarının halen varlığını sürdürdüğünü gösteren bu saldırıyı düzenleyen ve azmettirenlerin en kısa sürede adalet önüne çıkarılmalarını bekliyoruz" denildi. 

KAYNAKAJANSLAR

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir CHP’li belediye daha incelenecek ARAKAN' LI YUSUF BEBEĞİN GÜLÜMSETEN GÖRÜNTÜLERİ Yeni Türkiye'ye ve Erdoğan'a Neden saldırıyorlar?GERÇEKLER 3 DAKİKADA ANLATILMIŞ.. CHP İstanbul İl Başkanı'na büyük şok !