Ana Sayfa
01 Aralık 2017 ( 2423 izlenme )
Reklamlar

Dünyanın en değerli 5. bankasına izin çıktı! İşte Türkiye'nin yeni bankası

Dünyanın en değerli 5. bankasına izin çıktı! İşte Türkiye'nin yeni bankası
Dünyanın en değerli 5. bankası olan Bank of China Türkiye'de de açılıyor. BDDK, Bank of China Turkey'e lisans verdi. Banka yarından itibaren faaliyetlerine başlayabilir.Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, "BDDK olarak Bank of China Turkey AŞ'nin bankacılık lisansını onayladık. Bankaya daha önce kuruluş izni verilmişti. Şimdi ise lisans verildi. Bank of China Turkey AŞ, artık resmen yarından itibaren bankacılık işlemlerine başlayabilir." dedi.

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, "Türk bankacılık sistemi üzerinde yapılan spekülasyonlar ve algı operasyonları dünyanın en büyük bankalarından birinin ülkemizde faaliyete geçmesiyle tekrar boşa çıktı." ifadesini kullandı.

DÜNYANIN 5. DEĞERLİ BANKASI

Bank of China, Brand Finance araştırmasına göre 2016-2017 yıllarında dünyanın en değerli 5. bankası durumunda.
TÜRKİYE'DE 51 BANKA VAR

Türkiye bankacılık sisteminde Eylül 2017 itibariyle 51 banka faaliyet gösteriyor. Mevduat bankaları sayısı 33, kalkınma ve yatırım bankaları sayısı 13, katılım bankaları sayısı ise 5. Mevduat bankaları ile kalkınma ve yatırım bankalarında toplam çalışan sayısı ise 195 bin 64 kişi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

27 Aralık'ta büyük boykota hazırlanıyor AYLAR SONRA YAKALANDILAR AKPARTİ'DEN ÇOK ÇARPICI ANKET AÇIKLAMASI . Kemalist gençten pes dedirten hayal