Ana Sayfa
25 Kasım 2017 ( 680 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan’dan sert sandalye eleştirisi

Erdoğan’dan sert sandalye eleştirisiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi’de Rusya ve İran’la yapılan görüşmelerle ilgili CHP’yi sert sözlerle eleştirdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tüm dünya Soçi’deki toplantıda umut, istikrar, barış ve bir gelecek gördü. Peki bizim anamuhalefet ne gördü? Sandalye gördü, sandalye. Tarihi Soçi zirvesinde CHP’yi ilgilendiren tek şey kazayla devrilen bir sandalye oldu. Ana muhalefet partisi değil sanki komedi sahnesi” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları;

15 yıldır tek gayemiz ülkemizi kalkındırmak oldu. Ülkemizin tamamını birçok yatırım ve eserlerle donattık. Öyle ki her yıl 400 binin üzerinde yabancı hasta ülkemize geliyor, şifasını bizim hastanelerimizde arıyor. Eskiden bizimkiler yurt dışına gidiyordu. Ne zaman terör örgütüne öldürücü darbe için hazırlık yapılsa birileri devreye giriyor ve engelliyordu. Bir dönem ülkemiz ithal silahların ve fikirlerin cenneti olmuştu. Sadece devlete borç vererek palazlanan faiz lobisinin ülkesi haline gelmişti. Hükümetler acziyet içindeydi. Biz aziz milletimize yakışmayan bu tabloyu 15 yılda değiştirdik

Ne zaman terör örgütüne öldürücü darbe yapılsa birileri araya giriyor bunu engelliyor.Ticaretten ulaşıma kadar her alanda Türkiye’ye gerçek bağımsızlığını kazandırdı. Bugün yalnızca kendi silahımızı, tankımızı, savaş gemimizi üretmekle kalmıyor bunları ihraç ediyoruz.

ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ

NATO skandalında olduğu gibi Türkiye’nin kararlılığı birilerine çeki düzen vermeyi sağlıyor. Asıl mesele özgüven sahibi olmaktır. Biz sırf kendi siyasi istikbalimiz tehlikeye girmesin diye milletimize yapılan hadsizleri sineye çekemeyiz. Ne şahsımıza ne Gazi Mustafa Kemal’e ne de milletimize dil uzatılmasına kesinlikle müsaade etmeyiz. Bu aziz milletin onuru ile oynanmasına asla izin vermeyeceğiz.

Anamuhalefet konusunda bir ilerleme kaydedemedik. Müzelik bir anamuhalefetimiz var. Hala milli meselelerde dahi kişisel hırslarının esiri olan bir anamuhalefete sahibiz.

TOPLANTILAR DEVAM EDECEK!

Soçi’de çok önemli bir toplantı yaptık. Başta Suriye olmak üzere bölgesel meseleleri görüştük. 7 yıldır devam eden, yaklaşık 1 milyon insanın hayatını kaybetmesine, 12 milyon Suriyeli’nin evini terk etmesine neden olan bu krize nasıl bir çözüm bulabileceğimizi müzakere ettik. Beklentiyi boşa çıkarmadık.

İnsani dramı sonlandırmaya yönelik kritik kararlar aldık. Bu kararların olumlu yansımalarını görmeye başlayacağız. 15 günde bir, ayda bir bir araya gelmelerimiz de devam edecek.

SOÇİ ZİRVESİNDE CHP’Yİ İLGİLENDİREN ŞEY SANDALYE OLDU

Tüm dünya Soçi’deki toplantıya kilitlenmişti. Bizim anamuhalefet ne gördü? Sandalye gördü…Tarihi Soçi Zirvesi’nde CHP’yi ilgilendiren tek şey kaza ile düşen sandalye oldu. Düşen sandalye teorisi kazandıracak diye bekledik ama olmadı. Anamuhalefet partisi değil sanki komedi sahnesi. Göz nereye bakarsa gönül oraya bakar. Gönül nereye akarsa ayak oraya koşar.

BU KİFAYETSİZ ŞAHSA YARIN İSTANBUL’DAN CEVAP VERECEĞİM

Daha öncede benzer havalar attı yetmedi, iddialara girdi, hatta 2011 seçimlerinde yüzde 40 oy almazsam istifa ederim dedi, unuttu. Onun için medya buna Çarkçı Kemal diyor. Sevgili Kemal işte Balıkesir burada hadi bakalım gelde al, işte meydan hodri meydan. Balıkesir’den bu çarkçı ana muhalefete hak ettiği dersi verecek güçlü bir netice bekliyorum. Bu kifayetsiz şahsın iftiralarına yarın İstanbul’dan cevap vereceğim için şimdi girmiyorum.

“AK PARTİ BİR DAVA HAREKETİDİR”

AK Parti, kişisel hesapların partisi değildir. AK Parti iç çatışmalarla enerjisini tükten bir parti değildir. AK Parti dava partisidir. Bizim kavgamız biribirimizle değil, vesayet odaklarıyladır, terör örgütleriyledir, faiz lobileriyledir.

TERÖRLE MÜCADELE MESAJI

Bir gece ansızın geldik, bundan sonra da geliriz. Kandil’e kadar gideriz. Kimse bizi buna mecbur etmesin.

haber7.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan ve Aliyev'in yaptığı hamle 'açıklanamıyor' Barzani: Ruslar Amerika'dan daha iyi bir dost. KILIÇDAROĞLU VE HAYDAR BAŞ'TAN ŞOKE EDEN YALANLAR..BU KADAR YALAN OLMAZ SON DAKİKA SICAK HABER