Ana Sayfa
25 Ocak 2018 ( 927 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'dan Trump'a şok uyarı !

Erdoğan ile Trump arasında kritik görüşme
Cumuhurbaşkanı Erdoğan ile Trump görüştü. İki lider Zeytin Dalı Harekatı'nı ele aldı
 
 Erdoğan ile Trump arasında kritik görüşme
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleşti.

Görüşmede, Suriye'deki son gelişmeler ve Türkiye'nin Afrin'de terör örgütlerine karşı başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili görüş teatisinin yanı sıra ikili konulara da değinildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Zeytin Dalı Harekatı'nı uluslararası hukuk temelinde ve Birleşmiş Milletler Şartı'nın 51. maddesinden kaynaklanan meşru müdafaa hakkı ile BM Güvenlik Konseyi'nin terörizmle mücadele konusundaki kararları uyarınca gerçekleştirdiğini vurguladı.
Amerika'yı terörüstler ile işbiriliği suçlaması yapan Erdoğan Amerika'nın buna son vermesini istedi 

ABD TERÖRİSTLERE SİLAH DESTEĞİNE SON VERMELİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'nin kendi ulusal güvenliği için Afrin'i terör unsurlarından arındırmayı hedeflediğini ifade ettiği görüşmede terörle mücadelede ikili işbirliğinin önemi üzerinde duruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadele çerçevesinde PYD/YPG'ye ABD'nin silah desteğine son vermesi gerektiğine de tekrar dikkati çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump, gerek Suriye meselesi gerek ikili konularda Türkiye-ABD arasındaki işbirliğini ve yakın teması sürdürme noktasında kararlı olduklarını teyit ettiler.
.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ÇOK ÇARPICI ESED YORUMU TÜRK SİYASET TARİHİNİN EN BÜYÜK İHANETLERİNDEN BİRİNİ KILIÇDAROĞLU İŞTE BÖYLE GERÇEKLEŞTİRDİ Bunu İzlerken Türk Olduğunuz İçin Gurur Duyacaksınız KARACİĞERİ BESLEYEN VE TEMİZLEYEN 9 MUCİZE BESİN HANGİLERİ