Ana Sayfa
17 Aralık 2017 ( 333 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'ın konvoyuna roketatarlı suikast planı!

Erdoğan'ın konvoyuna roketatarlı suikast planı!


Yunanistan'da yakalanarak tutuklanan terör örgütü DHKP-C'nin 9 üyesinin hedefinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bulunduğu iddia edildi.
To Vima gazetesinin emniyet kaynaklarına dayandırdığı haberinde, terör örgütü DHKP-C zanlılarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir saldırı planladıkları ileri sürüldü.

ROKETATAR, EL BOMBASI

Haberde, Yunan polisinin (ELAS) düzenlediği operasyonda ele geçirilen notlarda, örgüt üyelerinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a roketatar, el bombaları ve molotofkokteyleri ile bir suikast planladığını gösteren bir taslağın ortaya çıkarıldığı ifade edildi


KONVOYU GEÇERKEN...


Saldırı planında Erdoğan'a "Akrep" kod adının verildiği belirtilen habere göre, Cumhurbaşkanının konvoyunun geçişi sırasında iki taraftan roketatarlarla saldırı gerçekleştirilecek ve bir grup örgüt üyesi ise aracın arkasından saldırıya devam edecekti.


 


ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR


Haberde, emniyet güçlerinin, Atina'nın doğusundaki Parnitha Dağı eteklerinde gömülü olduğu tahmin edilen roketatar ve mühimmatların bulunması için çalışmalarına devam ettiği kaydedildi.


Kasım ayı sonunda Atina'da üç hücre evine düzenlenen operasyonla yakalanan 9 DHKP-C üyesi Türk vatandaşı, tutuklanarak mahkemeye sevk edilmişti.


Yakalanan terör örgütü üyeleri arasında, 2013'te AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı saldırılarının faili olan, ardından mühimmat yüklü bir botun Sakız Adası'ndan Türkiye'ye geçirilmesine ilişkin Yunanistan'da yakalanan Hasan Biber isimli örgüt üyesinin de bulunması dikkati çekmişti.Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MİT'TEN KUSURSUZ OPERASYON EVET ÇIKARSA EVETÇİLERİ İZMİRDEN DENİZE DÖKERİZ DİYEN CHP'Lİ VEKİLE ERKAN TAN BÖYLE MEYDAN OKUDU HELAL OLSUN İZLEMEYEN KALMASIN ISRAİL 'DEN FLAŞ 1915 OLAYLARI KARARI "Mayıs ayında topyekün saldıracaklardı"