Ana Sayfa
02 Aralık 2017 ( 2423 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'ın rüzgarı yetti...Yunanistan'dan şaşırtan FETÖ hamlesi

Erdoğan'ın rüzgarı yetti...Yunanistan'dan şaşırtan FETÖ hamlesi

65 yıl aradan sonra Türk-Yunan ilişkilerin bir ilk yaşanacak. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan’ın başkenti Atina’ya gidecek
Yunanistan, Erdoğan'ın ziyareti öncesinde terör örgütleri PKK ve DHKP-C örgütlerine yönelik operasyonları hızlandırdı. Önceki gün Yunanistan’da yakalanan 9 DHKP-C’linin arasında 2013’te AK Parti Genel Merkezine ve Adalet Bakanlığına yönelik saldırının faili Hasan Biber’in de bulunduğu kaydedildi.

YUNANİSTAN'DAN FETÖ HAMLESİ

Ziyaret, iki ülke ilişkilerinde önemli kırılma noktası olan FETÖ’cü 8 subayında gündeme gelmesini sağladı. Yunanistan’a TSK’ya ilişkin bilgi vermeyi kabul ettikleri ifade edilen bu subaylardan 6’sının Türkiye’ye iade edilebileceği, Yunan diplomatik kaynaklarınca, Türk mevkidaşlarına iletildi.

Görüşmede, Ankara’nın en önemli tepkisi ise Ege karasularını kullanarak Yunanistan üzerinden Avrupa ülkelerine kaçan FETÖ mensuplarına izin verilmesi olacak. Darbe girişimi sonrası 10 bin 680 şüpheli, Ege karasularını kullanarak Avrupa’ya kaçmıştı. Temaslarda, FETÖ’cülerin ailece Yunan adalarına kaçışlarına seyirci kalınmasına yönelik eleştiriler de dile getirecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın temaslarında gündeme gelecek bir diğer önemli konu ise Yunanistan’daki Türk azınlığın siyasi ekonomik ve sosyokültürel durumuna ilişki beklentiler olacak. Ankara’nın, Atina’da 7 yıldır yapılması planlanan ancak mali kriz gerekçesi ile ertelenen cami inşaatının yapımının üstlenilmesi için Yunan makamlara bir öneri sunacağı belirtiliyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Esed rejimi ve PYD… Dün tehdit ediyorlardı bugün sus pus oldular! Hayattan Umudunu Hiç Bir Zaman Kesmeyeceksin.İŞTE O MUHTEŞEM GERİ DÖNÜŞ BATI BİZİ SÖMÜREMEDİ AMA ... ERDOĞAN CANLI YAYINDA HOLLANDA'DA HAYIR KAMPANYASI YAPAN METİN FEYZİOĞLU'NA HADDİNİ BİLDİRDİ! HELAL OLSUN!! İZLE- PAYLAŞ !