Ana Sayfa
11 Mart 2019 ( 321 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan serbest bırakılan Salih Müslüm için ilk kez konuştu

Erdoğan serbest bırakılan Salih Müslüm için ilk kez konuştu: Bunun izahı olamaz!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütü PYD/PKK'nın elebaşı Salih Müslüm'ün Çekya'da gözaltına alınmasının ardından serbest bırakılmasına sert tepki gösterdi.

Erdoğan serbest bırakılan Salih Müslüm için ilk kez konuştu: Bunun izahı olamaz!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir, Moritanya, Senegal ve Mali’yi kapsayan Afrika turunun ilk durağı olan Cezayir'de gazetecilerin sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütü PYD/PKK'nın eski eş başkanı Salih Müslüm'ün Çekya'da gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmasıyla ilgili olarak "Bu bize batıyı gösteriyor. Bu bize dünyayı gösteriyor. Serbest bırakma kararı, Çekya’yı teröre destek veren bir ülke konumuna düşürmüştür. Bunun başka türlü izahı olamaz, bize bunu anlatamazlar." dedi.

BUNUN İZAHI OLAMAZ!

Salih Müslüm’ün Çekya’da yakalanması konusunda ne diyorsunuz? Neden gözaltına, aldı neden bırakıldı? Değerlendirmeniz nedir?

“Bu bize batıyı gösteriyor. Bu bize dünyayı gösteriyor. Bunlar maalesef bugüne kadar adil olmadılar. Şu anda da ikircikli bir davranış içindeler. Çekya, Avrupa Birliği üyesi olan bir ülkedir. Peki şu anda AB’de PKK terör örgütü olarak kabul ediliyor mu? Ediliyor. YPG-PYD’nin terör örgütüyle iltisaklı olduğunu biz belgeleyip ispat ettik mi? Ettik. Buna rağmen terörist başını serbest bırakmışlardır. Dışişleri Bakanımızın da Adalet Bakanımızın da muhataplarıyla görüşmüş olmalarına rağmen bunlar, adil olmayan bir yola tevessül ederek onu serbest bıraktılar. Peki neden aldınız, neden bıraktınız? 24 saat içinde ne değişti? Serbest bırakma kararı, Çekya’yı teröre destek veren bir ülke konumuna düşürmüştür. Bunun başka türlü izahı olamaz, bize bunu anlatamazlar. Terörist başını serbest bırakmak, teröre destek vermek demektir. Bu hadisenin başka izahı olamaz”.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dinmeyen eklem ağrılarınızı limon kabuğuyla tedavi edebileceğinizi biliyor muydunuz? CEM KÜÇÜK:İNGİLTERE'YE YALAKALIK YAPIPTA,OSMANLI HANEDANINA LAF EDENLERİ YERİN DİBİNE SOKTU Vicdansızların savunmasına bakın! Papazın sırrı