Ana Sayfa
13 Aralık 2017 ( 315 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan ve AbdulHamid neden yeni külliyeler yaptırdılar. Anlatılmayan çok önemli gerçek!

Erdoğan ve AbdulHamid neden yeni külliyeler yaptırdılar. Anlatılmayan çok önemli gerçek!
ABDÜLHAMİD’İN YILDIZ SARAYI STRATEJİSİ ++
(Lütfen Paylaşın)

2. Abdülhamit, aldığı bir kararla 1877’de Dolmabahçe Sarayı’ndan Yıldız Sarayı’na geçti. İşte bu, Abdulhamit’in attığı en büyük stratejik adımdı. Burayı bilmeyen Abdulhamit’in, yıkılmakta olan devletin ömrünü 30 yıl nasıl uzattığını anlayamaz.

Yıldız Sarayı, eskiden padişahların av yapma ve gezme yeri idi. Bir köşk vardı. Abdülhamit, Yıldız Sarayı’nın olduğu araziye muazzam şekilde bakım ve yenileme yaptı. Dolmabahçe Sarayı’ndan Yıldız Sarayı’na geçti.

Dolmabahçe Sarayı, yabancı güçlerin kontrolüne girmişti. Padişahlar etkisiz kalmıştı. Padişah’ın güvenliği bile yoktu. Padişahlar kolayca indirilip öldürülüyordu. Abdulaziz, önce indirildi ardından intihar süsü verilerek öldürülmüştü. Abdulhamit, amcası Abdülaziz’e yapılana da ve diğer yapılanların hepsine de şahit olmuştu.

Dolmabahçe’de ülke ve ülke dışından gelen istihbarat haberleri, Padişah’tan önce yabancı güçlere ulaşıyordu. Bu da devletin gücünü yok edip devleti etkisiz hale getiriyordu.

Dolmabahçe’den yönetilen devlete “bürokrasi” hâkimdi. Bürokrasidekilerde yabancı güçlere çalışıyordu. Hain bürokrasi, Padişahın da devletin de milli adımlarını etkisiz hale getiriyordu.

Abdülhamit, böyle devam ederse devletin hemen yıkılıp yok olacağını biliyordu. Bu yüzden yeni bir sarayda yeni bir yönetim kurmalıydı. Bağımsız ve milli yönetim.

Bu yüzden tahta geçince Yıldız Sarayı’na geçip yeni bir “istihbarat yapılanması” kurup direk kendine bağladı.

Bürokrasinin etkinliğini azaltıp yönetimi direk Yıldız Sarayı’na bağladı. Böylece etkili ve milli projeleri hızlıca uyguladı. Hain bürokrasinin efendileri bu duruma çok kızdılar.

Abdülhamit, Yıldız Sarayı’nda muhteşem bir güvenlik gücü kurdu. Böylece saldırı yapılması zorlaştı. Yıldız Sarayı arazisine tiyatro, müzehane, kitaplık, eczahane, hamam, tamirhane, marangozhane, demirhane, kilithane gibi çeşitli binalar da yapılmıştı.

Abdülhamit, Yıldız Sarayından pek dışarı çıkmıyordu. Fakat Yıldız Saray’ında başta İngilizler olmak üzere dış güçlerin oyunlarını bozuyordu.

Bu “Görünmeden var olma” stratejisiydi. Gençlik yıllarının Tanzimat dönemi sıkıntılarını derinden hissederek geçmesi, tahta çıkarken yaşanan süreç, amcası Abdülaziz’in vahşice katledilmesi, kendisine düzenlenen suikastlar ve darbe planları bunda etkili olmuştu.

2. Abdülhamit’in Yıldız Sarayı stratejisi bir efsanedir. Türkiye’de seçilen Cumhurbaşkanları ülkeyi “Çankaya Köşkü’nden” yönetirdi. Burası dış güçlerin kontrolünde, güvenliğin zayıf olduğu bir yerdi. Cumhurbaşkanları kolayca zehirlenip öldürülüyordu. Ayrıca kolayca dinlenip şantaja maruz bırakılıyordu. Erdoğan, yönetim yerini Çankaya Köşkü’nden, Ankara’da yapılan çok fonksiyonlu ve güvenli külliyeye taşıdı. 2. Abdülhamit’in yaptığının bir benzerini yaptı. İnşallah öyledir.

Bu arada, Sultan Abdülhamid’in meşhur Yıldız Sarayı’nın Cumhuriyet’in ilk senelerinde 1926’da “gazino”, yani bildiğimiz “kumarhane” haline getirildiğini biliyor muydunuz? Evet bunu da yaptılar!

— Mustafa Güldağı —

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FAİZ KARARINA DOLARDAN SERT TEPKİ ADALET mi dediniz?! İzleyin ozaman.. Konuşan ESKİ CHP'Lİ ADALET BAKANI MEHMET MOĞULTAY! Bakın devletin kadrolarını NASIL ADALETLE ELE GEÇİRİP ÖRGÜTLENECEĞİNİ GENEL KURULTAYDA bir bir itiraf ediyor.. ŞOK! "Adnan Oktar reşit olmayan kızımı Cehennemde Azap Görecek 6 Sınıf Kadın