Ana Sayfa
20 Şubat 2018 ( 676 izlenme )
Reklamlar

Esed ile YPG bu yüzden anlaşamadı!

Esed ile YPG bu yüzden anlaşamadı!

Halep'in kuzeyindeki Şehba kasabasında Rusya'nın aracılığıyla bir araya gelen terör örgütü PYD/PKK ile Esed rejimi arasındaki toplantıda uzlaşma sağlanamadı.


Terör örgütü YPG ile Esed rejiminin sembolik Afrin takasının gerçekleşmemesinin sebebi ortaya çıktı.

YPG SİLAH BIRAKMAYI REDDETTİ

 

Esed rejimi, Afrin'deki tüm PYD/PKK üyesi teröristlerin silahlarını bırakarak teslim olması şartı koşarken, örgütün bunu kabul etmediği, görüşmelerin süreceği öğrenildi.

Rejim, konuya ilişkin sessizliğini korurken, PYD/PKK'nın sözde Afrin sorumlusu, örgütün yayın organında, Türkiye'ye karşı destek vermek isteyenleri geri çevirmeyeceklerini belirtti.

Sözde sorumlu, kimseyi resmi olarak Afrin'e davet etmediklerini iddia etti.

Ancak Kuzey Irak'ta yayın yapan Kurdistan24 televizyon kanalına konuşan sözde Cezire kantonu savunma heyeti sorumlusu Rezan Gilo, rejim ile Afrin'in sınırlarının korunması için müzakere içinde olduklarını kabul etti.

Gilo, rejimin silahları teslim almak istediği için anlaşmanın sağlanamadığını da söyledi.

Kaynak : AA

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN BU VİDEO TARİHİMİZE IŞIK TUTUYOR, BU KEZ SERT KAYAYA ÇARPTILAR.. insanlarda kuduz hastalı... kuduz hastalıgına yakalanan adamın gün gün kamera kayıtları ölüm anı.ALLAH kimseye vermesin DÜNYANIN EN GÜÇLÜ TIRI, TAŞIDIĞI YÜK ŞOK ETTİ Kılıçdaroğlu'nun rezil olduğu konuşmayı bir de böyle dinleyin..