Ana Sayfa
07 Aralık 2017 ( 588 izlenme )
Reklamlar

FLAŞ AÇIKLAMA .DOLARI DÜŞÜRMEK İÇİN ...

Bakan Ağbal'da flaş döviz açıklaması


Maliye Bakanı Naci Ağbal, inişli çıkışlı tutum sergileyen döviz kuruyla ilgili, "Kurun seviyesinden ziyade önemli olan oynaklık; oynaklığı düşürmek için her türlü adımı atmada kararlıyız."Reuters'a konuşan Ağbal, "Kurun seviyesinden ziyade önemli olan oynaklık; oynaklığı düşürmek için her türlü adımı atmada kararlıyız." dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın mesajları şöyle:

ABD'deki davadan oluşabilecek risklerin o kadar büyük olmadığını da önceki dava ve soruşturmalara bakarak söyleyebiliriz.


Kurun seviyesinden ziyade önemli olan oynaklık; oynaklığı düşürmek için her türlü adımı atmada kararlıyız. Bu yıl üçüncü çeyrekte yüzde 10 üzeri, dördüncü çeyrekte daha ılımlı bir büyüme göreceğiz; 2018'de bu yıl yakaladığımız momentumu beklenmedik bir şok olmadığı sürece devam ettireceğiz.

Türkiye'nin vergi cenneti listesinde gri listeye alınması söz konusu olmadığı gibi (AB'nin) yayınlanan resmi raporunda gri liste yok. Faiz yatırım ve üretim kararları üzerinde önemli bir faktör; TCMB para politikasında gerekli adımları atacak, maliye politikası da buna destek verecek bir politika seti uygulamaya koyacak.

Kamu ekonomik politikaları üzerinden enflasyonu artıracak her türlü tavır ve davranıştan kaçınacağız; fiyat artışları, vergi ayarlamaları para politikasının ortaya koyduğu hedeflerle uyumlu olacak. Kurumlar vergisi ile ilgili yaptığımız düzenleme geçici bir düzenleme; ilk fırsatta imkan olursa onu aşağı çekeceğiz

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'den skandal hareket sonrası flaş hamle Ankara’da ‘ABD iddianamesi’ mi hazırlanıyor? KÜRT Anasından Görülmemiş Erdoğan Sevgisi.Ben Kürtüm tüm Rize' lileri ve ERDOĞAN 'I çok seviyorum. İskelenin Üzerinde Halay Çeken İşçilerin Hazin Sonu ))