Ana Sayfa
05 Şubat 2018 ( 1456 izlenme )
Reklamlar

Flas açıklamalar...Yerlisi geliyor

Bakanlar Kurulu sonrası önemli açıklamalar

Bakanlar Kurulu sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ açıklama yaptı
Bekir Bozdağ'ın konuşmasından satırbaşları:
 
Maliye Bakanımız vergi konularında önemli değişiklikler içeren reform paketini Bakanlar Kurulumuza sunmuştur. Reform paketi özellikle mali yüklerin azaltılması ve piyasanın canlandırılması hususunda çok önemli değişiklikler içermektedir. Bunlardan bazıları, mükelleflerin ileriye dönük dönemler için, sonraki dönemden devreden KDV'sinin iadesine imkan sağlanıyor. 2018 yılı öncesi dönemlere ait iade edilmeyen KDV'nin iadesinin önü açılıyor. Üç ay içerisinde iade edilmeyen KDV'ye faiz ödemesi getiriliyor.
 
Maliye Bakanlığımıza bin gelir uzmanı, bin de denetim elemanı alınması konusunda kanuna düzenleme koyulması hususunda yetki verildi. Bu çerçevede de ayrı bir düzenleme yapılacaktır.
 
Kilis ilindeki tarımsal faaliyet üreticilerinin borçları 31 Aralık 2018'e kadar ertelendi.
 
Rusya'nın hava sahasını kapatması gibi bir durum yok. Zeytin Dalı Harekatı'nda Suriye hava sahasını kullanıyoruz.
 
Whatsapp'ın yerli versiyonu olan, daha güvenli bir sistem geliştirildi.
 
Hatay ve Kilis'te SGK ve vergi borçları ertelendi, vatandaşa faizsiz kredi verilecek. Buradaki vatandaşlarımızın Zeytin Dalı Harekatı'ndan olumsuz etkilenmemesi için bu tedbirler alınmıştır.
 
HOLLANDA KRİZİ
 
Son bir yıldır Hollanda'nın Türkiye'de bir büyükelçisi yoktur. Olmayan büyükelçilerini geri çekme kararı aldılar. Bizim de orada büyükelçiliğimiz yok. Ama Türkiye ile Hollanda arasında ilişkilerin kesildiği anlamına gelmiyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ORTALIK İYİCE KARIŞTI Abdullah Ağar'dan düşürülen helikoptere ilişkin açıklama Adım adım Kudüs stratejisi TÜRKİYENİN GİZLİ GELİŞTİRDİĞİ SİLAHLAR..