Ana Sayfa
26 Ocak 2018 ( 2156 izlenme )
Reklamlar

FLAŞ İDDİA

İki ABD askeri öldürüldü' iddiasına jet yalanlama
Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı'nda iki ABD askerinin öldürüldüğü iddialarıyla ilgili koalisyon sözcüsü Ryan Dillon açıklama yaptı.

'İki ABD askeri öldürüldü' iddiasına jet yalanlama

ABD'nin öncülüğündeki DEAŞ'la mücadele koalisyonu sözcüsü Ryan Dillon Afrin'de iki koalisyon askeri öldü iddialarına yanıt verdi. Haberleri yalanlayan Dillon, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'nin ana omurgasını oluşturduğu SDG ile ilgili 'partnerimiz' dedi.

DEAŞ karşıtı koalisyon sözcüsü Ryan Dillon, Afrin bölgesinde iki koalisyon askerinin öldüğü yönündeki iddiaları yalanlarken, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG için de “partner” ifadesini kullandı.

 

Dillon Twitter'da paylaştığı mesajında “Afrin’de koalisyon mensubu iki askerin öldüğü yanlış bir bilgidir ve tamamen yalandır. DEAŞ karşıtı koalisyon, bölgedeki partneri olan Suriye Demokratik Güçleri’nin, Fırat’ın doğusunda Elbu Kemal yakınlarında kalan DEAŞ militanlarıyla mücadelesini desteklemeye devam etmektedir.” ifadelerini kullandı. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Almanların Can Dündar sevgisi.Yorum sizin TÜRKİYE 'YE KARŞI SAVAŞMAMIZ İSTENDI Harekete geçtiler, Türk jetleri pişman etti Bu çocukların oyuncağı tablet falan değil Koca koca " YILANLAR " ŞOK olacaksınız