Ana Sayfa
30 Ocak 2018 ( 1304 izlenme )
Reklamlar

Furkan Vakfı'ndan çıkan para polisi de şoke etti

Furkan Vakfı'ndan çıkan para polisi de şoke etti

Adana’da Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na yapılan operasyonda Alparslan Kuytul dahil 21 kişi gözaltına alınmıştı. Polisin aramasında vakfın kasasında yaklaşık 350 bin lira para çıktığı ileri sürüldü.


Furkan Vakfı'ndan çıkan para polisi de şoke etti
Adana Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla şafak vakti merkezi Adana’da bulunan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na Adana, Niğde ve Elazığ’da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Vakfın binaları aranırken, vakfın kurucusu Alparslan Kuytul, vakfın hocaları ve mütevelli heyetinden oluşan 21 kişi gözaltına alındı.

Kasadan 350 bin lira çıktı
 
Zanlılar emniyete götürülüp sorguya alındı. Polis vakfın Abidinpaşa Caddesi’ndeki genel merkezinde ise aramalarına devam ediyor. Bu yapılan aramalarda polisi bile şoke eden olay yaşandığı öne sürüldü. Yapılan aramalarda sistem odası denilen ve bilgisayarlar ile kasaların bulunduğu oda da yaklaşık 350 bin lira para ele geçirildiği iddia edildi.
 
Polis bu paralara el koyarak emniyete götürdü.
 
Vakıf genel merkezinde polisin incelemesi sürüyor. Polis ekipleri vakıf binası önünde güvenlik önlemi aldı. Bazı vakıf üyeleri de bekleyişlerini sürdürüyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SAKIN BUNU YAPMAYIN.YAPANIN HESABINA EL KONULACAK YİNE CHP YİNE SKANDAL MAALESEF ÖLENLER VAR ARAKAN' LI YUSUF BEBEĞİN GÜLÜMSETEN GÖRÜNTÜLERİ