Gana'da hutbeden Türkiye'yeTürkce referandum çağrısı

283 izlenme19 Mart 2017
Reklamlar
Gana'da hutbeden Türkiye'ye referandum çağrısı
Gana'da her Cuma Arapça, İngilizce, Türkçe, Hausaca Şeyh Nasiruddin Abdulah, hutbesinin Türkçe kısmında Türkiye'ye seslendi. 
Abdullah, 
"Gana'dan Gana Merkez Camii'nden sesleniyoruz. Ümmetin son halifesi sizdiniz ve o topraklarda halifeliği kaybettik. Yiğit düştüğü yerden kalkacağına göre aynı topraktan kalkmasını bekliyoruz. dua ediyoruz. Kalkacağı şekilde de tek bir liderin altında toplanmasını da niyaz ediyoruz. Sadece bir halifemiz, bir reisimiz olacak, bir liderimiz olacak. Gana Müslümanları olarak sizlere gönülden, kalpten, akıldan dua ediyoruz ki nisanda yapacağınız referandumu inşallah siz de bizimle birlikte 'Evet' dersiniz. Aklınızla, gönlünüzle evet diyeceksiniz. Keşke bizimde oraya uzanacak kadar parmaklarımız olsaydı. Oralara gelerek yığın yığın evet deseydik" diye konuştu..

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika: 'Tehditler geliyor, ansızın girebiliriz!' Putin... Osman Gökçek'ten Meral Akşener'e bomba gönderme TÜRKİYENİN GİZLİ GELİŞTİRDİĞİ SİLAHLAR.. İngiliz Basını : Türkiye savaş sonunda dev olacak.. İZLE-İZLET.