Ana Sayfa
15 Aralık 2017 ( 1139 izlenme )
Reklamlar

GERİ ADIM ATTI

Beyaz Saray'dan Türkiye açıklaması!


Türkiye'ye ilişkin açıklamasını düzelten Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster, "Türkiye ile güçlü ittifaka sağlam şekilde inanıyorum" dedi


Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster yeni bir açıklama yayınladı. McMaster, "Türkiye ile güçlü ittifaka sağlam şekilde inanıyorum" ifadelerini kullandı.

DIŞİŞLERİ, SÖZLERİNE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

McMaster daha önce yaptığı açıklamada Türkiye'nin radikal teröristlere destek verdiğini söylemiş, Dışişleri Bakanlığı ise bu sözlere tepki göstermiştiBEYAZ SARAY'DAN DA AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü, Ulusal Güvenlik Danışmanı General Herbert Raymond McMaster'ın Türkiye hakkındaki sözlerine ilişkin, "ABD, bölgeye istikrar getirmek ve her türlü terörü yenmek için Türkiye ile stratejik ortaklık amacına bağlıdır." değerlendirmesini yaptı.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü, AA muhabirinin, General McMaster'ın dünkü sözlerine ilişkin yazılı sorusunu yanıtladı.

"TÜRKİYE İLE STRATEJİK ORTAKLIK AMACINA BAĞLIYIZ"

Sözcü, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

ABD, bölgeye istikrar getirmek ve her türlü terörü yenmek için Türkiye ile stratejik ortaklık amacına bağlıdır. Türkiye'nin sınır güvenliğini artırma, topraklarından yabancı savaşçı geçişini durdurma ve Suriye'nin kilit bölgelerinden DEAŞ'ı temizlemek için sahada savaşma anlamındaki çabalarını takdir ediyoruz.

"ABD, DESTEĞİNİ SÜRDÜRECEKTİR"

"ABD, uzun zamandır Türkiye'yi desteklemektedir ve bu desteğini sürdürecektir. Türkiye reform, modernleşme, ılımlılık ve ilerlemenin açık faydalarını Müslüman dünyasına uzun zamandır gösteren bir ülkedir. ABD, Avrupa ve Ortadoğu -en önemlisi de Türk halkı- Türkiye'nin bu yolu göstermesine hala ihtiyaç duymaktadır."

KAYNAKAA

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Efsane spiker hayatını kaybetti . Baroya ve TTB'ye flaş düzenleme! Kaldırıldı CHP kurultayı krizle başladı! Salonu terk etti