Ana Sayfa
31 Ocak 2018 ( 2484 izlenme )
Reklamlar

Gerilim artıyor! ABD uçağını...

Gerilim artıyor! ABD uçağını...

Rus Su-27 uçağı, Karadeniz’de sınırlarına yaklaşan ABD’ye ait EP-3 uçağını engelledi. Su-27’nin müdahalesinden sonra EP-3 yönünü değiştirdi.Rus Su-27 uçağı, Karadeniz'de ABD'nin EP-3 uçağına müdahalede bulundu. ABD uçağının Rus hava sahasını ihlal etmesini önlemek için müdahalenin gerekli olduğunu bildiren Rusya Savunma Bakanlığı, Su-27'nin yanında bir casus uçağı olan ABD'li keşif uçağını yönünü sınırdan değiştirinceye kadar güvenli bir mesafede takip ettiğini aktardı.
 
ABD Savunma Bakanlığı ise Rus Su-27 uçağının Karadeniz'de Lockheed EP-3 uçağını engellediği anların 4 dakikalık bir videosunu yayınladı.
 
Müdahalenin güvenli olmadığını ve 2 saat 40 dakika sürdüğünü ileri süren Bakanlık'ın konuyla ilgili açıklamasında, "Su-27 EP-3'e 1.5 metre mesafeden uçuyor, uçuş rotasından geçiyordu" ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aselsan yaptı! Türk tankları 'dokunulmaz' olacak Ankara’nın konuştuğu plan. Kuşların Garip Hareketlerini Fark Etti ve Kayda Başladı Sonrasında Çığlıklarını Tutamadı! SUBHANALLAH. Yanlışlıkla Yuttuğu Arkadaşını Canlı Bir Şekilde Geri Çıkaran Yılan