Ana Sayfa
09 Şubat 2018 ( 2556 izlenme )
Reklamlar

HAT PARÇALANDI .SON DAKİKA HABERLERİ PEŞPEŞE GELİYOR

Afrin Harekatı'nda 21. gün!
09 Şubat 2018 Cuma - 
Afrin'e Zeytin Dalı Harekatı'nda 21. güne girildi. Bölgeden son dakika haberler gelmeye devam ediyor. Şu ana kadar Afrin'de 1062 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Ayrıca Saat 12:00'da iki köyün daha alındığı belirtildi.

Afrin Harekatı'nda 21. gün!
15.30 : Anadolu Ajansı: Hatay'da sınırın sıfır noktasında konuşlu olan çoklu roketatar sistemleri terör mevzilerini vuruyor. Atışlar aralıklarla devam ediyor.

 
15.10 : Batı cephesinde bir başka köy daha alındı: Seferiye. Seferiye, Cinderes bölgesinde yer alıyor.
 
14.55 : Türk özel kuvvetler askerleri ve ÖSO güçleri, Sulduçuk köyünü de ele geçirdi. Böylece batı cephesindeki Şeyh Hadid bölgesinde hat birleşti.
 
14.40 : Hatay Kırıkhan'ın karşısındaki Yukarı Çakallı köyünden sonra Orta Çakallı köyü de YPG'lilerden kurtarıldı.
 
14.30 : Zeytin Dalı Harekâtı'nın 21. gününde YPG'lilerden temizlenen alan 157 kilometrekareye yükseldi.
 
14.20 : Raco'dan dumanların yükseldiği görüntüler geliyor. Bölgedeki terör mevzileri, Türk savaş uçakları tarafından vuruluyor.

 
13.30 : TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in batısındaki Eşkan ve  Cukali Favkani köylerini PYD/PKK'dan kurtardı.   
 

 
13.17: Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait çok namlulu roket atarlar, Suriye'nin Afrin bölgesindeki Cinderese Köyü'ne yoğun atışlar yapıyor.
 
12.00 : Afrin'in batısındaki Nisriyye ve Dükkan köyleri, YPG'li teröristlerden temizlendi. Söz konusu köylerin konumu, Reyhanlı'nın hemen kuzeydoğusunda sınırın sıfır noktasında.
 
 
11.30 : Türk Silahlı Kuvvetleri, bugün Afrin'in güneybatısında gerçekleşen çatışmada bir askerin şehit olduğunu açıkladı.
 
10.50: Doğan Haber Ajansı, hava harekatının sabah saatlerinde de devam ettiğini bildiriyor. Ayrıca sınır hattındaki Fırtına obüsleri ve topçu birlikleri terör mevzilerini dövüyor.

09.55 : TSK: Zeytin Dalı Harekâtı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1062 oldu.
 
08.30 : Türk savaş uçakları, dört günlük bir aranın ardından YPG'nin terör mevzilerini bombardımana tuttu. Gece yarısı gerçekleşen hava harekâtında vurulan yerler arasında Afrin merkez, Minniğ, Bafilun Dağı, Raco bölgesi ve Kefr Cenne de var.
 
Sosyal medyaya yansıyan video kayıtlarında jetlerin sesi net şekilde duyulurken, Afrin merkezden de ilk görüntüler ve fotoğraflar geldi. Afrin merkezde YPG'nin komuta merkezinin vurulduğunu belirten yerel kaynaklar, savaş uçaklarının Menbic üstünden de geçtiğini aktarıyor.
 
08.10 : Yerel kaynaklar, Türk topçusunun Cinderes'teki Deyr Balut'taki terör hedeflerini vurduğunu bildiriyor.
 
08.00 : Türkiye'nin askerlerini Menbic'ten askerlerini çekmesini istediği ABD, YPG'li teröristlerin kontrolündeki ilçeye Korgeneral Paul E. Funk ve General Jamie Jarrard'ı gönderdi. YPG'nin terör örgütü PKK ile bağlantısını göremediklerini söyleyen Korgeneral Funk, Türkiye'yi herhangi bir saldırı gerçekleştiğinde karşılık vermekle tehdit etti. New York Times gazetesi, diğer Amerikan medyasıyla birlikte gittiği Menbic'ten olay yaratacak fotoğrafları sayfalarına taşıdı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ERDOĞANDAN ARAP ÜLKELERİNE SON ÇAĞRI TÜYLERİNİZ DİKEN DİKEN OLACAK HELÂL OLSUN İŞTE BOYLE OLUR ÜLKÜCÜ ! İZLEYİN ZATEN PAYLAŞACAKSINIZ.. Tanklarimizin her yonden korunmasini sagliycak ,Akkor Milli uretimimiz bir Aselsean urunudur .. "Soysuzlar çetesi yine kaybetti"