Ana Sayfa
02 Kasım 2017 ( 1582 izlenme )
Reklamlar

Her üç kişiden birinin şikayeti olan bel ağrısı ve romatizmadan kurtulmanın en iyi bitkisel yolu..Ayrıca kanserli hücreleri yok ediyor, gastrite çok iyi geliyor, şekeri düşürüyor.

Patates Suyu Faydaları ve Çiğ Patates KürüPatates suyunun mucizevi faydası! Patates Suyu ile Hazırlanan Kür O Hastalığa karşı Tam bir Panzehir!

Bel, sırt ve eklem ağrıları ile mide hastalıklarının doğal yöntemlerle tedavisinde çiğ patates suyu kullanımı

Mide hastalıklarının doğal çaresi patates suyunda gizli. Uzmanlar çiğ patates suyu kullanarak mide yanması ve mide ülserinin doğal yollarla tedavi edilebileceğini belirtti.


İngiltere Mancester Üniversitesi’nde görevli bilim adamlarının gerçekleştirdiği çalışmaların neticesinden çiğ patates suyunun mide ülserini iyileştirdiği anlaşılmaktadır.”

Patates Suyu Faydaları arasında en önemli yeri mide ülseri, mide yanması gastrit ve bel – eklem – sırt ağrısı gibi rahatsızlıklar alıyor. Bu hastalıklar haricinde patates suyu zayıflamak isteyenlerin ve saç bakımı, cilt güzelliği amacıyla kullananların da tercihi oluyor.

Patates Suyu Faydaları ve Kullanım Alanı

➤ Patates suyu çok etkili bir anti-inflamatuvar dır. Eklem ağrılarının- bel ve sırt ağrısının tedavisinde etkilidir. Gut hastalığına iyi gelir. Patates suyu vücudun hemen hemen her noktasındaki dolaşımın düzenlenmesini kolaylaştırır. Özellikle sabah aç karnına tüketimi tavsiye edilir.

➤ Mide yanması, gastrit, şişkinlik, hazımsızlık gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Ayrıca uzmanlar reflü hastalığına karşı sabahları patates suyu içilmesini öneriyor.

➤ Vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasını patates suyu kolaylaştırır. Patates suyu ayrıca safra ve karaciğer temizliğinde de etkilidir. İdrar yollarında taş oluşumu engeller.

➤ Saçların gürleşmesi, hızlı uzaması ve saç dökülmesinin durdurulması için de patates suyunun kullanım alanı vardır. Patates suyu saç kökünü besliyor. Saç bakımında kullanılacaksa yumurta akı ve bal ile patates suyu maskesi hazırlanarak saça uygulanabilir, 1 saat bekledikten sonra saç durulanır. Bu yöntem saçlarınızı güçlendirecek dökülmeleri azaltacaktır.

Çiğ patates suyu buruk bir tada sahiptir. Bu nedenle havuç suyu veya bal tarzı aromalı şeylerle karıştırarak tüketilebilir.

Patates Suyu Kürü Nasıl Elde Edilir?

Çiğ patateslerin kabuklarını soyduktan sonra katı meyve sıkacağında suyunu çıkarılır. Elde edilen patates suyu isteğe göre tatlandırmak amacıyla havuç veya kereviz suyu ile karıştırılarak yada bal ilave edilerek içilebilir.Salça Küflenmesi Nasıl Önlenir?salça küflenmesi önleme


SALÇA KÜFÜ ÖNLEME TAVSİYESİ

Salça, domates veya kırmızı biberin ezildikten sonra suyunun çıkarılması sonrasında kaynatılarak elde edilen bir besindir. Türk mutfağında sıklıkla kullanılan salça herkesin evinde her daim bulunmaktadır. İçerisinde nem olması sebebiyle küflenmesi sıklıkla görülmektedir. Özellikle hazır alınan salçalarda daha fazla küflenme olduğu gözlemlenmiştir. Eğer doğru bir saklama yöntemi uygulandığında salçanızı küflenmeden uzun süre muhafaza edebilirsiniz.


Salça marketlerde teneke kutularda veya cam kavanozlarda satılmaktadır. Özellikle cam kavanozda almanızı öneririz. Eğer teneke olarak aldıysanız da mutlaka evde cam bir kavanoza aktarmalısınız. Salça satın alırken küçük kutularda satılanları tercih etmelisiniz. Böylelikle kısa sürede tüketecek ve küflenmesine fırsat vermemiş olacaksınız.


SALÇADA KÜF OLUŞUMUNU ÖNLEME

Salçanın küflenmemesi için ilk olarak önerilen pratik yöntem, cam kavanozda olan salçanın üst kısmına sıvı yağ doldurmaktır. Sıvı yağ buzdolabında donarak salçanın küflenmesini önler. Diğer bir yöntemde ise 1 kg salça ile 1 su bardağı bitkisel yağı bir tencerede kısık ateşte kaynatmaktır. Kaynadıktan sonra 1 yemek kaşığı kalın tuz ilave edilip karıştırılır. Ardından temiz cam bir kavanoza konularak ağzı kapatılır ve buzdolabında muhafaza edilir. Bu şekilde hazırladığınız salçanızı yemeklerde kullanmadan önce içerisine tuz attığınızı unutmayınız.


Eğer salçanız çok fazla ise ve bir kısmını uzun süre kullanacağınızı düşünmüyorsanız ayrı bir kavanoza aktarın ve üzerine katı yağı eritip koyun. Katı yağa salçanın üzerinde donacak ve salçanın hafa almasını engelleyerek küflenmesini önleyecektir.


* Kullanılan en pratik ve garanti yöntem “salçanın üzerine sıvı yağ, varsa özellikle doğal zeytinyağı koymaktır..


SALÇAYI DONDURARAK MUHAFAZA ETME YÖNTEMİ

Diğer bir yöntem ise salçaları buz kalıplarında dondurarak küçük gruplar oluşturmaktadır. Dondurulan küp salçaları bir buzdolabı poşetine koyun ve dondurucuda muhafaza edin. Gerektiği zaman istediğiniz kadarını kolaylıkla alıp yemeklerde kullanabilirsiniz. Bu şekilde oldukça pratik olacaktır.


Salçanın küflenmemesi için önemli bir etkende soğuk ortamda saklanmasıdır. Dışarıda duran salça daha çabuk küflenmektedir. Bu yöntemlerden herhangi birini uygulayarak salçanın daha uzun ömürlü olmasını ve küflenmemesini sağlayabilirsiniz.


kaynak bilgi doktoru..


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD hazırlıklara başladı! AT-4 dağıtıyor Rıza Sarraf'ın el konulan mal varlığı ne olacak? İSPANYA'DA İÇ SAVAŞ ÇIKTI POLİS HALKA ATEŞ AÇIYOR .BÖLÜCÜ PKK'YA SAHİP ÇIKANLAR ŞİMDİ BÖLÜNÜYOR.BETER OLUN İNŞALLAH TÜRKİYE'NİN GİZLİ SİLAHI ORTAYA ÇIKTI.BORA VİYANA'YA KADAR VURACAK.