Ana Sayfa
16 Şubat 2018 ( 1230 izlenme )
Reklamlar

Hollanda'dan krizi tırmandıracak hamle!

Hollanda'dan krizi tırmandıracak hamle!
Hollanda Ankara büyükelçisini geri çekmesinin ardından tansiyonu yükseltecek bir adım daha atıyor. Hollanda parlamentosu sözde Ermeni olaylarını 'soykırım' olarak tanımaya hazırlanıyor.
Hollanda'dan krizi tırmandıracak hamle!

 
Geçen hafta Ankara büyükelçisini resmi olarak geri çekerek, Türkiye ile diplomatik ilişkilerini askıya alan Hollanda, sözde Ermeni olaylarını 'soykırım' olarak tanımaya hazırlanıyor.

Koalisyon ortağı Hıristiyan Birliği (CU) tarafından gündeme getirilen öneriye, hükümeti oluşturan diğer üç partinin de destek verdiği belirtildi.

 

CU Milletvekili Joel Voordewind, Hollanda Televizyonu'na (NOS) yaptığı açıklamada, parlamentoda çoğunluğunun fikrinin bu yönde olduğunu belirtti.

Hollanda parlamentosu, hükümetten 24 Nisan'daki "sözde soykırım anması" için Ermenistan'ın başkenti Erivan'a ilk kez bakan düzeyinde temsilci göndermesini de istiyor.

İktidar ortağı CU'ya göre, Erivan'a bakan düzeyinde temsilci gönderilmesi güçlü bir sinyal olacak.

Hükümet, bu öneriye henüz yanıt vermedi. Ancak Hollanda Televizyonu'na göre, Lahey yönetiminin tepkisi olumlu olacak.

Hollanda'da, "uluslararası düzeyde oldukça hassas" olarak tanımlanan 1915 olaylarını nasıl tanımlanması gerektiği uzun süredir tartışma konusu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kirpi, köpeği tanınmaz hale getirdi Hevaller Kobra Taaruz Helikopteri AH1 ile geldikleri delige tekrar nasıl postalanır :) Yeni ve Milli Silahlarımızı Test' demi etmiyelim :) 3000 BİN YILLIK MUCİZE İBRETLİK - VİDEO AMERİKA HAZIMSIZLIKTAN KUDURUYOR