Ana Sayfa
14 Şubat 2018 ( 291 izlenme )
Reklamlar

Hollanda'yı sarsan istifa! 'Putin' iddiası yalan çıkınca...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştüğü iddiasının yalan olduğu ortaya çıkan Hollanda Dışişleri Bakanı Halbe Zijlstra istifa etti.
Hollanda'yı sarsan istifa! 'Putin' iddiası yalan çıkınca...
Hollanda Dışişleri Bakanı Halbe Zijlstra, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştüğü konusunda yalan söylediğini kabul ederek istifa etti.

Zijlstra olayın ardından, “Ben yanlış bir seçim yaptım, bunu yapmamalıydım. İstifamı vermek dışında başka bir seçenek göremiyorum” dedi.

Telegraaf’da yer alan habere göre, Zijlstra bu kararı Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşmesinden bir gün önce aldı. Bunun üzerine Hollanda, Rusya’yı ziyaretin iptal edildiği konusunda resmi olarak uyardı.

Zijlstra Volkskrant gazetesine verdiği röportajda, 2006’da Moskova dışında bulunan bir müstakil evde Putin ile görüşmeye katıldığı konusunda yalan söylediğini itiraf etti. Putin’in bu görüşmede, Belarus, Ukrayna, Baltık ülkeleri ve Kazakistan’ın ‘büyük Rusya’nın’ parçaları olduğunu söylediğini kendi kulağıyla duyduğunu öne sürmüştü.

Bakan, bu bilgiyi veren görüşmenin gerçek katılımcısını korumak için yalan söylemek zorunda kaldığını savundu.

Daha sonra Shell şirketinin eski Başkanı Jeroe Van der Veer bu toplantıda kendisinin olduğunu bildirdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Papucu dama atılacak KİCK BOKSTA GURURUMUZ ARTİSTLİK YAPAN HOLLANDA ŞAMPİYONUNU BÖYLE DAĞITTI.. CHP' LİLERİN BÜYÜK BİR SKANDALI DAHA ORTAYA ÇIKTI...BU KADARDA OLMAZ DEDİRTEN OLAY .PAYLAŞIN HERKES ÖĞRENSİN Nur Yerlitaş'a büyük şok