Ana Sayfa
11 Mart 2019 ( 402 izlenme )
Reklamlar

HÜKÜMET REST ÇEKTİ

Hükümetten Salih Müslim kararına peş peşe sert tepki!
PYD'li terörist Salih Müslim'in serbest bırakılması kararına Türkiye'den peş peşe son dakika tepkileri gelmeye devam ediyor. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, teröristbaşı Salih Müslim'in serbest bırakılmasıyla ilgili "terör örgütlerine destek niteliği var. Bu karar Çekya ile ilişkilerimizi de etkileyecektir, ayrıca uluslararası hukuka aykırıdır" dedi. Daha sonra ise Adalet Bakanı Gül, "siyasi gerekçelerle tutuklama kararı çıkmadı, konunun takipçisiyiz" dedi.

Hükümetten Salih Müslim kararına peş peşe sert tepki!
Çekya'nın başkenti Prag'da bugün mahkemeye çıkarılan terör elebaşı Salih Müslim'in serbest bırakılmasına hükümetten ilk tepki geldi.
 
Ankara'da gazetecilere açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ şunları söyledi: 
 
"ÇEKYA İLE İLİŞKİLERİ ETKİLEYECEK"
 
"Verilen karar uluslararası hukuka aykırıdır, terörle mücadele konusunda ortaya konulan ortak iradeye de aykırı bir karardır. Bu karar Türkiye-Çekya ilişkilerini olumsuz etkileyecek bir karardır. Gerekçeli karara bakacağız ama bir terör örgütü içinde etkin faaliyette bulunan bir teröristbaşı serbest bırakıldı. Bütün dünya ve Çeyda da biliyor ki, PYD, PKK ve DEAŞ gibi örgütler terör örgütleridir; bu karar teröre net bir destek kararı.
 
"TÜRKİYE'YE KARŞI TERÖR FAALİYETLERİNE DESTEK KARARI"
 
Bu tür kararlar hukukla izah edilemeyecek çok net siyasal kararlardır. Türkiye'ye karşı yapılan terör faaliyetlerine destek kararıdır. Bizim için de şaşırtıcı bir karar değildir. Çünkü AB üyesi ülkelerin bu konuda Türkiye'ye bakışları ve Türkiye aleyhine terör faaliyeti sürdürenlere yaklaşımları ortadadır. Hukuka uyulsaydı iade edilmek üzere geçici tutuklanmasına karar verilirdi. Hukuk var ama hukuka uyan yok.
 
Terör örgütlerinin öldürdükleri Türk vatandaşı olursa ya da Müslüman olursa o zaman onları öldürenler terör örgütü sayılmıyor mu? Bir örgütün terör örgütü olarak kabul edilebilmesi için ille de AB üyesi ülkelerin ya da ABD'nin vatandaşlarından herhangi birine zarar vermesi şart mıdır?"
 
ADALET BAKANI GÜL: HUKUKA AYKIRI
 
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "siyasi gerekçelerle tutuklama kararı çıkmadı. Bu konunun takipçisi olacağız, asla tanımıyoruz.

HAKAN ÇAVUŞOĞLU: SKANDAL BİR KARARDIR
 
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, PYD eski eşbaşkanı Salih Müslüm'ün serbest bırakılmasına ilişkin, "Çekya'nın bu kararı, hukuku ayaklar altına alan skandal bir karardır. Türkiye'nin  gönderdiği dosyalar hiçbir şekilde nazara alınmadan verilmiş bir karar olduğunu  düşünüyorum" dedi.  
 
Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin eski eşbaşkanı Salih Müslim, hafta sonu polis tarafından gözaltına alınmıştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BAKIN ABDULLAH GÜL NASIL TEHTİD ETMİŞ ! ÇOK ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİKLER...HASTANELERDE YAPILABİLECEK .. YOK ARTIK - Yılanı avlarken av olan kartal. Yeni cephe açıldı