Reklamlar

İKİ İLİN BAGLANTISI KOPTU !

Dere taştı, Edirne-Kırklareli yolu trafiğe kapandı!

Edirne ve Kırklareli'de dün gece başlayan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Aşır yağmur nedeniyle Oğlulpaşa Deresi'nin taştı,Edirne-Kırklareli karayolu trafiğe kapandı.Yağmurların yarına kadar süreceği duyuruldu.Marmar'da etkili olan yağmur velodas hayatı olumzu etkiliyor. Uyarılar peş peşe geliyor.Edirne'de dün geceden itibaren etkili olan sağanak nedeniyle metrekareye 50 kilo yağış düşerken, cadde ve sokaklar kısa sürede göle döndü.


Yağış sonrası bazı araçlar, yolda kalırken, bazı evlerin giriş katlarını da su bastı. Oğlulpaşa Deresi'nin taşması sonucu Edirne-Kırklareli karayolu trafiğe kapandı.

1'inci Murat Mahallesi'nde bulunan İlhami Ertem Caddesi ile Kocasinan Mahallesi'ndeki Sadık Ahmet Caddesi sağanak sonrası bir süre ulaşıma kapatıldı. Muammer Aksoy Caddesi'nde su birikintisine giren bir otomobil, yolda kaldı.

İtfaiye, sürücüsünün de içinde mahsur kaldığı otomobili göle dönen yoldan çekerek, kurtardı. Bazı evlerin giriş katlarında su baskınları meydana geldi.
Meydan Mahallesi'nde oturan Ahmet Kastır, Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) ile Edirne Belediyesi'nin apartmanları önünde çalışma yaptığını; ancak açılan çukurun kapatılmadığını belirterek, "Toprak zemini kapatmadılar. Dün geceden itibaren yağan yağmur nedeniyle hem kanalizasyon taştı hem de evimin içerisi su doldu. Dün geceden beri evden su çıkarıyoruz. Defalarca aramama rağmen kimse ilgilenmiyor. Evimin eşyaları, basan sular nedeniyle kullanılmaz hale geldi" dedi.

Sağanağa hazırlıksız yakalananlar, yollarda zor anlar yaşarken, trafik polisleri de su birikintisi oluşan caddelerde önlem alarak, sürücüleri uyardı
Reklamlar