Ana Sayfa
27 Kasım 2017 ( 1056 izlenme )
Reklamlar

İlk milli yüksek hızlı tren için düğmeye basıldı

İlk milli yüksek hızlı tren için düğmeye basıldıİlk yuksek hızlı tren için düğmeye basıldı
Türkiye'nin ilk milli yüksek hızlı treni Eskişehir'de kurulu TÜLOMYüksek Hızlı Tren (YHT) seti, ilk etapta 250 Km/H hıza haiz olarak 96 adet üretilecek.


Konuyla ilgili 23 Kasım'da yayınlanan Kamu İhale Bülteni'nde ön yeterlilik ihalesi açıldığı duyuruldu.

'ESKİŞEHİR'DE YAPILACAK'

Duyuruya göre Yerli Üretim ve Test Tesisi kurulumu Eskişehir’de yapılacak olup, talep edilen mallar için teslim yeri Ankara olacak. Talep edilen hizmetlerin gerçekleştirileceği yerler ise ilgili şartnamelerde detaylı olarak belirtildi.Duyuruda, "20 adedi en az yüzde 10 yerli katkı payı ile komple imal edilmiş olarak ithal, 60 adedi en az yüzde 53 yerli katkı payı ile Türkiye’de TCDD’nin Eskişehir’de göstereceği arazi TÜLOMSAŞ’da kurulacak tesiste imal, 16 adedi ise milli YHT projesi dâhilinde en az yüzde 74 yerli katkı payı ile Türkiye’de TCDD’nin Eskişehir’de göstereceği arazi TÜLOMSAŞ’da kurulacak tesiste imal edilecektir" denildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Geri alınacak bir şey yok HELAL OLSUN SANA Üniversite öğrencisi Kılıçdaroğlunu sözleri ile adeta ezdi ve sonra da sorduğu soruyla Kemal Kılıçdaroğlu'nu şoka soktu. Genel başkanlığı bırakmanız için KASETİNİZİN Mİ ÇIKMASI GEREKİYOR ? ← İzle ve paylaş lütfen → ABD BAŞKANI DONALD TRUMP CANLI YAYINDA MERKEL'İN ELİNİ SIKMAYINCA MERKEL BÖYLE REZİL KEPAZE OLDU! İZLEMEYEN KALMASIN Zeytin Dalı harekatının ilk şehidinin vasiyeti