Ana Sayfa
08 Şubat 2018 ( 475 izlenme )
Reklamlar

İlker Başbuğ'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki

Başbuğ'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Zeytin Dalı Harekatı hakkında yaptığı açıklamaların ardından emekli Orgeneral İlker Başbuğ, "Bu konuları siyasete alet etmeyin" dedi.


İlker Başbuğ'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki

 
Genelkurmay eski başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Afrin'in içine girilmesini doğru bulmuyorum" açıklamasının ardından, "Mehmeçik canını ve görevini almış çatışıyor, şehit oluyor. Bu konular küçük emellere karıştırılmamalı" dedi."SİYASET KONUSU YAPILMASIN"

Bu konuların siyasete alet edilmemesi gerektiğinin altını çizen Başbuğ, "Afrin'de Mehmetçik çatışıyor, şehit oluyor. Asker çatışırken, şehit olurken siyasidir falan gibi söylemlerin tartışılma zamanları değil. Asker görevini almış, görev için çatışıyor. Şehit oluyor, kanını akıtıyor. Böyle konuların gündeme getirilmesini doğru bulmuyorum. Türkiye geleceğin güçlü bir devleti olacak. Bugün de durumumuz zaten ortada. Böyle bir devlet varken, siz küçük emeller peşinden gidip bunu YPG ve PYD ile mücadele içindeyken bu açıklamalar yapılmaz" ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

"Erdoğan’ı suçla seni kurtaralım" Türk subayından ABD'li komutana ibretlik madalya cevabı Ecdadımız Osmanlı'yı Bizden Daha İyi Anlatan Dr. Muhammed Musa El Şerif'.Paylasalim Erdoğan müjdeyi verdi: Altay ve ATAK...