Ana Sayfa
11 Ocak 2018 ( 2622 izlenme )
Reklamlar

İPLER İYİCE GERİLİYOR.

ABD'den İran'a çağrı: "Tutukluları serbest bırakın"

Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD) İran’a, protesto gösterilerinde tutuklananların serbest bırakılması yönünde çağrı yapıldı. Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, "ABD, İran’daki tüm siyasi mahkumların derhal serbest bırakılması yönünde çağrıda bulunuyor" ifadeleri kullanıldı.


ABD'den İran'a çağrı: "Tutukluları serbest bırakın"
 
İran’da gerçekleştirilen ve daha sonra provokasyona dönüşen devlet karşıtı protestolara ilişkin ABD yönetiminden yeni bir açıklama daha geldi. Beyaz Saray’ın web sitesinden yapılan yazılı açıklamada, Başkan Donald Trump yönetiminin İran'da binlerce kişinin tutuklamasından dolayı endişe duyduğu ifade edilerek, tutuklanan göstericilerden bazılarına işkence yapıldığı ve öldürüldüğü iddia edildi. Açıklamada, “İran diktatörlüğü, vatandaşlarının temel haklarını bastırdığı için sessiz kalmayacağız ve İran liderlerini her ihlalden sorumlu tutacağız. İran'daki protestocular, hükümetin baskısını, yolsuzluğunu, ulusal kaynakların askeri maceracılık için boşa harcanmasını meşru şikayetlerini ifade ediyor” denildi.

Açıklamanın devamında, ABD'nin İran’daki tüm siyasi mahkumların derhal serbest bırakılması yönünde çağrıda bulunduğu belirtildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Duş Alırken Yaptığımız Beş Hata! Kudüs kararına tepki göstermeyen tek yönetim! Trump'tan tehdit gibi sözler Erbakan hoca Erdoğan’a neden hain dedi. Oyun derindi