Ana Sayfa
25 Ocak 2018 ( 1089 izlenme )
Reklamlar

İran'a Suriye'de şok!

İran'a Suriye'de şok!
Suriye'deki çatışmalarda İran Devrim Muhafızları bünyesindeki 3 askerin öldürüldüğü belirtildi.
İran'a Suriye'de şok!

Tesnim haber ajansına göre, İran Devrim Muhafızları bünyesindeki Fatımiyyun Tugayları'na bağlı milislerden Esedullah İbrahimi, Muhammed Asıf Yusufi ile İranlı asker Muhammed Meafi, Suriye'deki çatışmalar sırasında öldürüldü.

İbrahimi ve Yusufi'nin İran'ın başkenti Tahran'a bağlı Veramin ilçesinde, Meafi'nin cenazesinin ise dün Mazenderan kentine bağlı Neka ilçesinde düzenlenen törenle defnedildiği belirtildi.

İran'a göç etmiş Afganlılardan kurulan Fatimiyyun Tugayı, 2011'de Suriye'deki barışçıl gösterilere rejimin kanlı müdahalesi sonrasında başlayan iç savaşta, 2013 yılından bu yana Beşşar Esed rejimine destek veren Devrim Muhafızları'nın en ön safta kullandığı milis birliği olarak tanınıyor.

Resmi olmayan rakamlara göre, Suriye'deki çatışmalarda öldürülen İran'a bağlı askerlerin sayısının 2 bin 400 civarında olduğu ifade ediliyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dünya devi TÜRK oluyor iddiası EY KURBAN OLDUĞUM ALLAH SEN ISTEMEDIKTEN SONRA KIM BIR CANI ALABILIR ..ALLAH u EKBER.. ARKADAŞLAR ALLAH RIZASI İÇİN CHP'Lİ VEKİLİN BU EVET DEME VİDEOSUNU HAYIR DİYEN CHP'LİLERE İZLETELİM ELDEN ELE PAYLAŞALIM.. OZAN ARİF SKANDAL ŞİİRİNİ TV DE BÖYLE OKUDU VE BAKIN SONRA NASIL KIVIRDI !