Ana Sayfa
05 Şubat 2018 ( 246 izlenme )
Reklamlar

İran’dan tehdit gibi açıklama… Türkiye'ye küstah çağrı

İran’dan tehdit gibi açıklama… Türkiye'ye küstah çağrı
Suriye’de yıllardır zalim Eset rejimini destekleyen İran’dan Türkiye’ye yönelik küstah bir açıklama geldi.
İran’dan tehdit gibi açıklama… Türkiye'ye küstah çağrı
Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin'den terör örgütü PKK/YPG'yi bölgeden temizlemek ve sivil halkı, teröristlerin işgalinden kurtarıp huzura kavuşturmak için Afrin operasyonuna tüm hızıyla devam ediyor.

Operasyonun 17. gününde 1000'e yakın terörist etkisiz hale getirilirken, İran'dan Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili yeni bir açıklama geldi.

İRAN'IN ZEYTİN DALI RAHATSIZLIĞI

Operasyona karşı çıkan Avrupa ülkeleri kafilesine katılan İran, Afrin bölgesine yönelik operasyonu durdurması için Türkiye'ye çağrı yaptı ve operasyonun Suriye'nin egemenliğini ihlal ettiğini ve iç savaş nedeniyle yıpranmış olan ülkede gerilimi artıracağını belirtti.

"TÜRKİYE OPERASYONU DURDURMALI"

İran'ın resmi IRNA haber ajansının aktardığına göre, İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bahram Kasemi, "Türkiye operasyonunu durdurmalı ve Suriye'nin egemenliğine ve toprak bütünlüğüne saygı duymalı" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YPG'nin kallleş planına bordo bereli önlem! Hakkari’deki terör saldırısında ABD parmağı var Murat Bardakçı Atatürk'ün Ayet'e Safsata Dediği Mektubu Gösteriyor. Profesörler İnanamıyor... SONDAKİKA! RUSYA DEVLET BAŞKANI VLADİMİR PUTİN CUMHURBAŞKANIMIZI BU SEFER BAKIN NASIL KARŞILADI