Ana Sayfa
22 Şubat 2018 ( 2625 izlenme )
Reklamlar

İRAN'DAN TEHTİD !

İran: Bankalar uzak durmaya devam ederse, nükleer anlaşma iptal olur
AA

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı, büyük bankaların İran'dan uzak durmaya devam etmesi ve herhangi bir ekonomik kazancı olmaması durumunda, İran'ın 2015 yılında imzalanan nükleer anlaşmadan çekileceğini ifade etti.
İngiltere, Çin, Fransa, Almanya, Rusya ve ABD ile 2015 yılında nükleer anlaşma imzalayarak kendisine uygulanan yaptırımların karşılığında nükleer programını sınırlandırmayı kabul eden İran, bu anlaşmadan çekilebileceğini söyledi.

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Aragchi, perşembe günü Londra'daki Chatham House'da yaptığı açıklamada, büyük bankların ABD yaptırımları korkusuyla İran'dan uzak durmaya devam etmesi durumunda İran'ın nükleer anlaşmadan çekilebileceğini ifade etti.

Aynı zamanda İran'ın nükleer anlaşma konusundaki müzakere takımının liderliğini de yürüten Araghci, "Herhangi bir çıkarımız ve ekonomik kazancımız olmayan bu anlaşmaya bağlılığımızı sürdüremeyiz. Bu bir gerçek." dedi.

STAR

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kesinlikle izleyin.. Heran hepimizin başina gelebilir ABD APTALCA NUMARALAR PEŞİNDE Elektrikli yılan balığı avı timsahın sonunu getirdi!.. Alnından öpülen o kişi meğer...