Ana Sayfa
20 Aralık 2017 ( 253 izlenme )
Reklamlar

İsrail Parlamentosu'nda 'Erdoğan'ın tavrı onurlu bur tavırdır' sesleri

İsrail Parlamentosu'nda 'Erdoğan'ın tavrı onurlu bur tavırdır' sesleri


İsrail Parlamentosu'nda Ortak Arap Listesi Bloku üyesi Filistin asıllı milletvekili Tiybi, "Sağcı  milletvekilleri Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kudüs'e ilişkin  tavrı nedeniyle cezalandırılması talebinde bulundu. Sağcı milletvekilleri,  Erdoğan'ın İsrail'in egemenliğine müdahale ettiğini belirtti. Türkiye  Cumhurbaşkanı ve halkının Trump'ın kararına karşı ortaya koyduğu tavır onurlu bir  tavırdır. Tüm Arap ve İslam ülkeleri, Filistin halkının davasına destek vermek  için böylesi bir tavır ortaya koymalıdır" dedi.
ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasının  ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kudüs ve Filistin davasına ilişkin  yaptığı destek açıklamaları bugün İsrail Parlamentosu'nda (Knesset) tartışmaya  açıldı.  

Likud Partisi milletvekili aşırı sağcı Yehuda Glick ile bazı İsrailli  sağcı milletvekillerinin, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kudüs'e ilişkin  açıklamalarından dolayı cezalandırılmasını istemeleri" üzerine, konunun Knesset  Genel Kurulu'nda tartışmaya açılmasına Filistin asıllı milletvekili Ahmed  et-Tiybi tepki gösterdiKnesset'teki Ortak Arap Listesi Bloku üyesi milletvekili Tiybi yaptığı  yazılı açıklamada, "Sağcı milletvekilleri Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ın Kudüs'e ilişkin tavrı nedeniyle cezalandırılması talebinde bulundu.  Sağcı milletvekiller, Erdoğan'ın İsrail'in egemenliğine müdahale ettiğini  belirtti." ifadesini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tavrının son derece onurlu bir tavır olduğunu  vurgulayan Tiybi şunları kaydetti:

"Türkiye Cumhurbaşkanı ve halkının Trump'ın kararına karşı ortaya  koyduğu tavır onurlu bir tavırdır. Tüm Arap ve İslam ülkeleri, Filistin halkının  davasına destek vermek için böylesi bir tavır ortaya koymalıdır."

Kudüs'ün Filistin devletinin başkenti olduğunu ve bunun bu şekilde  devam edeceğini kaydeden Tıybi, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
İsrail'in sağ kanadını öfkelendiren ve Erdoğan'a saldırmasına neden  olan şey Türkiye'nin izlediği net ve sağlam pozisyonudur ki bu da  hiçbir şekilde  tevil kabul etmeyen tarihi gerçeklere dayanmaktadır.  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a  saldırmalarının bir nedeni de özellikle İslam İşbirliği Teşkilatı'nın (İİT) dönem  başkanı olarak doğru ve doğal bir tavır sergilemesidir. Kudüs baş tacımızdır,  Trump'ın kararından önce de sonra da Filistin devletinin başkentidir ve öyle de  kalmaya devam edecektir."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İŞTE CHP'Yİ BİTİRECEK MUHTEŞEM BİR VİDEO !. FETO ABDULLAH GÜL VE REİS HAKKINDA BAKIN NELER SÖYLÜYOR ŞOK OLACAKSINIZ Böyle kavga görmediniz!.. Noktayı kepçe koydu! 200 TL İçin Acı Biber Yiyen Adamın Acı Sonu