Ana Sayfa
05 Aralık 2017 ( 1257 izlenme )
Reklamlar

Israil Suriye 'ye saldırdı

Son dakika... İsrail, Bilimsel Merkezi vurdu!

Suriye hava savunma sistemi, İsrail'in Şam'daki Bilimsel Araştırmalar Merkezi'ne yaptığı düzenlediği füze saldırısını püskürttü.


GAZETEVATAN.COM
Suriye kaynaklı haber siteleri, İsrail hava kuvvetlerinin Şam yakınlarındaki bir güvenlik tesisi olan Jamraya Araştırma ve Bilgi Merkezi'ni hedef aldı. Bölge halkı, yüksek sesle patlamalar duyduklarını ifade ettiler. Fırlatılan 6 füzenin 3'ünün imha edildiği bildirildi. 
 
İsrailli askeri yetkililer olaya ilişkin herhangi bir açıklama yapmadılar
....YENİ  HABER  .....
Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın Dışişleri Bakanlığı kaynaklarına dayandırdığı habere göre, ABD'nin "Tel Aviv'deki Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyarak burayı İsrail'in başkenti olarak tanıması" yönünde medyada çıkan haberlerin endişeyle takip edildiği aktarıldı.

AA'nın haberine göre, açıklamada bu yönde bir adım atılmasının, "nihai çözüm müzakerelerini etkilememe ilkesi için büyük bir ihlal olacağı", Filistin halkının Kudüs'te tarihi ve köklü hakları bulunduğunu onaylayan uluslararası kararlara aykırı düşeceği kaydedildi.

Muhtemel adımın, "köklü bir değişim ve ABD'nin tarafsız tutumunda gerekçesiz bir yandaşlık olacağı" belirtilen haberde, "Bu adımın son derece tehlikeli yansımaları olacak. İsrail-Filistin çatışmasını daha da içinden çıkılamaz hale getirecek ve barış sürecini canlandırmak için sarf edilen çabaları baltalayacak. Bu karar ayrıca tüm dünyadaki Müslümanların duygularını provoke edecek." ifadeleri kullanıldı.

ABD yönetiminin bu kararın sonuçlarını göz önünde bulundurmasının önemine vurgu yapılan haberde, ABD tarafından böyle bir kararın alınmamasının ümit edildiği belirtildi.

Haberde ayrıca, Suudi Arabistan'ın Kudüs konusundaki değişmez tutumuna ve her zaman Filistin halkının yanında yer alışına dikkat çekildi.

Amerikan medyasının haberlerinde, ABD Başkanı Donald Trump'ın, 6 aylık askıya alma süresi gelecek hafta sona erecek 1995 tarihli Amerikan Büyükelçiliğinin Kudüs'e Taşınmasına İlişkin Yasa'yı daha fazla bekletmeyip Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağı ve Amerikan Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasına karar vereceği iddia edilmişti.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Huckabee Sanders ise konuya ilişkin, bu yönde atılacak bir adım için "erken" yorumunu yapmıştı.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'dan Sarraf davası açıklaması ZİRVE YAPTI .TÜRK LİRASI ŞUANDA Ölümlü kazanın yaşanmadığı tek il bakın hangisi çıktı! Dayak Yiyen Darbeci Rütbeliler!!