Ana Sayfa
14 Aralık 2017 ( 1251 izlenme )
Reklamlar

Isrile Amerika dan büyük şok


ABD'den flaş İsrail kararı: Ertelendi

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'nin gelecek hafta yapacağı Mısır ve İsrail ziyaretleri ertelendi.


AA
Pence’nin, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti  olarak ilan etme kararının ardından bölgedeki tepkiler nedeniyle, 19 Aralık’ta  başlayacak Mısır ve İsrail ziyaretlerini ertelediği iddia edildi.
 
Ancak Amerikan medyasına konuşan ABD’li yetkililer, gelecek hafta  yapılacak  vergi yasası oylamasından önce Pence’nin Washington’da kendisine  ihtiyaç duyulabilir gerekçesiyle ziyaretini ertelediğini ifade etti.
 
Trump’ın Kudüs kararının hemen ardından İsrail’e yapacağı ziyarette  Pence’nin İsrail Parlamentosu Knesset’e hitab edeceği belirtiliyordu.
 
Pence’nin ziyaretinin ne gerçekleşeceği netlik kazanmamakla birlikte  Amerikan medyasında çıkan haberlerde “birkaç gün” ertelendiği ifade ediliyor.


Ziyaret öncesinde Pence’ye tepkiler
 
Trump’ın kararının ardından, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, 19  Aralık'ta yapacağı ziyaret öncesi Filistin'de istenmeyen adam ilan edilmiş ve  başta Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas başta olmak üzere Filistinli  yetkililerin Pence ile olan görüşme programlarını iptal ettiği açıklanmıştı.
 
Bunun yanı sıra Mısır'daki El-Ezher Şeyhi Ahmet et-Tayyib ve Mısır  Kıpti Kilisesi lideri Papa II. Tawadros'un, Pence ile görüşmelerini iptal ettiği  bildirilmişti

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan meydan okudu: Haydi gel de al Trabzon'da pistten çıkan uçakla ilgili şok iddia! At İle Boğanın Karşılaşması Sonuna İnanamayacaksınız CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN CANLI YAYINDA AMERİKA VE NATO'YA AÇIK AÇIK MEYDAN OKUDU VE TEHTİD ETTİ..