Ana Sayfa
04 Aralık 2017 ( 1498 izlenme )
Reklamlar

İstanbul'da hareketli dakikalar:

İstanbul'da hareketli dakikalar: Uçaklar yakıt kritiğine girdi!İSTANBUL'a gelen uçaklar, kötü hava şartlarını içinde barındıran elektrik yüklü bulutlara (kümülonimbus) yakalanmamak için inişe geçemeyince, havada tur atmak zorunda kaldı. Bazı uçaklar havada tur atması nedeniyle yakıt kritiğine girdi.
İSTANBUL’da olumsuz hava koşulları ve CB (kümülonimbus) olarak adlandırılan elektrik yüklü bulutlar nedeniyle uçaklar havada tur atmak zorunda kalırken, bazı uçaklar ise yakıt kritiğine girdi. Elektirik yüklü bulutlara yakalanmak istemeyen pilotlar, Atatürk Havalimanı'na iniş için yaklaşma yapamadı, havada tur atmak zorunda kalan uçakların inişlerinde gecikmeler meydana geldi.
Alınan bilgilere göre, İstanbul'da kümülonimbus olarak adlandırılan, kötü hava şartlarına ve yıldırımlara neden olan elektrik yüklü bulutlara yakalanmak istemeyen pilotlar, Atatürk Havalimanı'na iniş için yaklaşma yapamadıElektrik yüklü bulutlardan dolayı havada tur atmak zorunda kalan uçakların inişlerinde gecikmeler meydana geldi. Uçakların yaklaşma rotaları hava durumuna göre değiştirildi. Bazı uçaklar havada tur atmaktan dolayı yakıt kritiğine girdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İŞTE CHP'Yİ BİTİRECEK MUHTEŞEM BİR VİDEO ! MUHTEŞEM BİR ANALİZ . Reise Özel Muhteşem bir beste İzliyoruz paylaşıyoruz Ülkücü sanatçının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şiiri rekor kırıyor.. 'Türkiye'nin gücünü dünyaya göstereceğiz'