Ana Sayfa
14 Aralık 2017 ( 405 izlenme )
Reklamlar

IŞTE TÜRKIYE FARKI

Türk zırhlıları rakiplerini geride bıraktı


Türkiye'nin zırhlı muharebe araçları Ejder Yalçın ve Cobra II, çeşitli ülkelerden 4x4 zırhlı muharebe araçlarının katıldığı testlerde performanslarıyla rakiplerini geride bıraktı
AA
Slovakya'daki Endüstri Günü etkinliğinde, Slovakya ordusunun gelecek dönemde envanterine dahil etmeyi düşündüğü araçlarla ilgili test ve değerlendirmeler yapıldı. 
 
Etkinliğe, Slovakya Savunma Bakanı Peter Gajdos, üst düzey askeri yetkililer ve askeri ataşeler katıldı.
 
Etkinlikte, Kara Kuvvetleri Komutanlığının 4x4 araç tedarikine yönelik başlatılan proje kapsamında, Türkiye, Almanya, Fransa, Kanada, İsviçre, Çekya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Slovakya'nın aralarında bulunduğu ülkelerden 10 zırhlı araç zorlu parkurda test edildi.
 
Teste, Türkiye'den Nurol Makina ve FNSS'nin iş birliğiyle 4x4 Zırhlı Muharebe Aracı Ejder Yalçın ve Otokar'ın Cobra II tekerlekli zırhlı aracı katıldı.
 
Araçlar, test için hazırlanan ve çeşitli zorluklar içeren parkurda güç, dayanıklılık ve hareket kabiliyetlerini sergiledi.
 
Ayrıca farklı teçhizat ve donanımlara sahip 5 ayrı görev için oluşturulan kara kuvvetleri timi, araçları ve özelliklerini değerlendirdi. Olası operasyonlarda araçların, timlerin hareket kabiliyetlerine katkıları ele alındı.
 
Slovakya ordusu, 10 yıllık periyotta bir dizi modernizasyon ve envanter yenileme çalışması yapmayı planlıyor. Bu kapsamda envantere eklenecek 4x4 zırhlı muharebe araçları önemli bir yer tutuyor. Slovakya'nın bu süre içinde yüzlerce zırhlı aracı envanterine eklemesi bekleniyor.
 
Türk zırhlıları bu testlerde ortaya koydukları başarılı performansla tedarik süreci için öne çıkmış oldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye Bazılarını Çıldırtmaya Devam Ediyor Erdoğan’ın Emriyle Hazırlıklar Tam Gaz Devam Ediyor Gururla Bak Paylaşş. TÜRKİYE İÇİN BİR REKOR OLACAK “İsrail’in Soyundanım” Diyen Adnan Oktar’dan Kudüs Yorumu Asker'e Saldırı Düzenleyip Kaçan PKK'lıyı Polis Yakaladı Tekme Tokat İşte Böyle Dövdü...