Ana Sayfa
24 Kasım 2017 ( 735 izlenme )
Reklamlar

İŞTE YENİ SİLAHIMIZ

Gücümüze güç katmaya devam ediyoruz.. 4,5 ton ağırlığında yerli İHA'lar üretiyoruz. Artık şimdi her şey daha iyi olacak! Haberi aşağıda okuyabilirsiniz ↓

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda konuştu.

Canikli, 'SİHA ve İHA'ların bir üst aşamasıyla alakalı ihalemizi önümüzdeki hafta yapıyoruz. Yani 4,5 tonluk, insansız savaş uçağının bir öncesiyle ilgili ihalemizi önümüzdeki hafta Teknolojiye sahip ülkelerin insansız savaş uçağı projesi üzerinde çalıştığını kaydeden Bakan Canikli, şu değerlendirmelerde bulundu:

Biz insansız hava aracı konusunda dünyanın sahip olduğu teknolojiyi bir yerinden yakaladık.

Bu SİHA ve İHA'lar üretildi ve üretimi devam ediyor. Onun bir üst aşamasıyla alakalı ihalemizi önümüzdeki hafta yapıyoruz. Yani 4,5 tonluk, insansız savaş uçağının bir öncesi ile ilgili ihalemizi önümüzdeki hafta yapıyoruz.

Daha önce de Baykar genel müdürü Selçuk Bayraktar, toplam kalkış ağırlığı 4,5 ton olan yeni bir İHA projesi üzerinde çalıştıklarını belirtmişti.

Selçuk Bayraktar, toplam kalkış ağırlığı 4,5 ton olan yeni bir İHA projesi üzerinde çalıştıklarını belirterek, “Uçuş sırasında ses çıkarmaması çok önemli. Bu araç daha yükseğe çıkacak, 1,5 ton yük taşıyacak” açıklamalarında bulunmuştu.

Kaynak: Star

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Suudi Arabistan'dan sürpriz Türkiye kararı! BU BİR DARBE TEHTİDİ Türkiyenin gizlice gelistirdigi silah İki Türk mühendisin geliştirdiği cihaz ABD ordusu ve NASA'ya satıldı