Ana Sayfa
06 Kasım 2017 ( 2180 izlenme )
Reklamlar

KADDAFİ’NİN ÖLDÜRÜLMEDEN ÖNCE TÜRKİYE’YE YAZDIĞI İDDİA EDİLEN ŞOK YAZI! KESİNLİKLE OKUYUN PAYLAŞIN YORUM SİZİN..

Paralı ABD askerlerinin desteği ile linç edilerek öldürülen Ülkemizle dostane ilişkileri olan Muammer Kaddafi’nin Türkiye’ye yazdığı İddia Edilen Mektup.


Üçüncü haftasına giren çatışmalarda Türkiye’nin tutumunu da değerlendiren Kaddafi, özellikle Türk işçilerinin ülkesinden ayrılmasını yadırgadığını ancak yine de bunu anlayışla karşıladığını belirtti.TÜRK İŞÇİLERİ GERİ GELSİN

“Biz dostuz arkadaşız, gerçekten mükemmel ilişkilerimiz var. Anlaşmalarımız var. Vizeleri kaldırdık, Türk şirketlerinin her zaman önceliği var. Tabi gelen açıklamalarla ilgili ben Türkiye’yi mazur görüyorum. Olanlardan etkilendi, duyduğu haberlerden etkilendi. İşçilerin çekilmesi iyi bir tutum değildi. Tabi Türkiye olayların gerçek yüzünü öğrendiğinde, kargaşa olmadığını anladığında, tutumunu değiştirecektir” diyen Libya lideri ayrıca daha pek çok inşaat projesinin Libya’da devam ettiğini söyledi ve kısa süre içinde Türk işçilerinin geri gelmesini sağlayacak güvenceler sunacağını belirtti.

HEP OSMALIYIZ

Kaddafi'nin Türk halkına başka mesajları da vardı: "Türkler kardeşimiz. Tarihimiz bir. Yüzlerce yıl birlikte yaşamışız. Hepimiz Osmanlı'yız, tarihimiz bu, bundan kurtulamayız."'BARBAROS KORSAN'İki ülkenin de ortak tarihi olduğuna dikkat çeken Kaddafi, geçtiğimiz günlerde Barbaros hayrettin Paşa hakkındaki benzetmesini ise arkasında dıurdu ve eğer Libya’daki çatışmalar durdurulmazsa Barbaros’un Akdeniz’de korsanlık yapacağını söyledi.

...................................................................................................................
,.................................................................................................................


Başbakan  yarın 5 kritik gündemi görüşmek üzere 'ye gidiyor. 7-10 Kasım arasında yapılacak ziyarette Yıldırım'ın Washington ve New York ayağındaki temaslarında iki ülke ilişkilerini tıkanma noktasına getiren sancılı konuları çözüm arayışı ön plana çıkıyor. Yıldırım'ın Washington'da FETÖ, vize krizi, iki ülkedeki tutuklamalar ve son dönemde ABD'den silah alımında yaşanan sorunların üzerinde durması bekleniyor. Yıldırım ziyaretinin New York ayağında ise gerek Küresel finansal kriz ortamında gerekse 15 Temmuz darbe girişiminin yarattığı şoka rağmen Türkiye ekonomisinin büyük bir direnç gösterdiğini ve büyümeye devam ettiğini belirterek, ABD'li yatırımcıların Türkiye'ye bakışını değiştirmeye çalışacak. Son dönemde özellikle kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye'ye verdiği not ile Türkiye ekonomisinin gerçek performansı arasında bir bağlantısı bulunmadığını anlatacak.

VİZE KRİZİ MASADA
Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile görüşmesinde 5 kritik dosyayı masaya koyması bekleniyor. Bunlardan ilki, 8 Ekim 2017'de Washington ve Ankara arasında başlayan 'vize krizi'nin bir an önce çözüme kavuşturulması için yoğun bir müzakere yapılması öngörülüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'vize krizi'ni ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi John Bass'ın çıkardığını söyleyerek, "Amerika'nın Türkiye gibi bir stratejik ortağını bir kendini bilmez büyükelçiye feda etmesi kabul edilemez" demişti. Yıldırım, iki ülkenin stratejik ortaklığını vurgulayarak, muhataplarıyla konunun çözümü için görüşmelerde bulunacak.

YPG KONUŞULACAK
Türkiye her fırsatta terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'ye ABD'nin silah yardımında bulunmasını eleştiriyordu. Başbakan Yıldırım da bu görüşmelerinde ağır silahlar başta olmak üzere ABD'nin YPG'ye sağladığı desteğin yanlışlığını bir kez daha hatırlatarak, bu yanlıştan dönülmesi uyarısında bulunacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin şimdiye kadar YPG'ye 3 bin 300 TIR'ı aşkın silah yardımında bulunduğunu belirterek, "Ben Türkiye olarak düşünüyorum Kuzey Suriye'ye gelen bu ağır silahlar, yarın bana karşı kullanılmayacağını kim garanti edebilir" demişti. Yıldırım, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin elebaşı Fetullah Gülen'in iadesini tekrar gündeme getirecek. Şimdiye kadar Türkiye'nin diplomatik yollarla yaptığı iade başvurularına kayıtsız kalan ABD'ye Gülen hakkında yedi dosya gönderilmişti.

3 BAKAN DA EŞLİK EDECEK
Başbakan Yıldırım'a ABD ziyaretinde Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da eşlik edecek. Yıldırım, Pence ile yapacağı görüşmelerin yanı sıra, kanaat önderleri, Türk ve akraba toplulukları temsilcileri, Müslüman ve Yahudi toplumu temsilcileri, medya mensupları, yatırımcı ve işadamlarıyla bir araya gelecek. Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, "Görüşmelerin, ABD ile bazı konulardaki görüş farklılıklarımızın giderilmesine ve işbirliğimizin ilerletilmesi yönündeki ortak çabaların sürdürülmesine katkı sağlaması hedeflenmektedir" denildi.

SABAH GAZETESİ

...............................................................................................................
...............................................................................................................

Öğrencilerin kabusu olan  (ı değişti. Öğrenci ve veliler ise yeni sisteme kilitlendi. MEB , TEOG yerine liseye yerleştirmede uygulanacak yeni model hakkında önemli bilgiler verdi. Bakan yeni sistemin adını, "Velinin isteğine bağlı sınavsız mahalli yerleştirme sistemi" olarak özetledi. Kısa adının ise 'Liseye Kayıt Sistemi' olabileceğini belirtti. Yeni modeli, "En stressiz, sade, basit ve anlaşılır liseye geçiş dönemi olarak" adlandıran Bakan Yılmaz, şunları söyledi: 

EVİNE EN YAKIN OKULA KAYIT: Ortaokul 8'inci sınıftaki 1.2 milyon öğrencinin yüzde 92'si adresine en yakın okula yerleştirilecek. Öğrenci evine en yakın okullar arasında 5 tercih yapacak. Öğrencinin tercih ettiği 5 okuldan birine kaydı, merkezi olarak bakanlıktan yapılacak. Böylelikle okul müdürlerinin keyfi uygulaması söz konusu olmayacak. Aynı okulda kontenjandan daha yüksek talep olursa okul başarı puanı yüksek olan öğrenciye öncelik tanınacak.

600 OKUL İÇİN MERKEZİ SINAV: Türkiye'nin en iyi ve en çok talep gören, en yüksek puanla öğrenci alan Fen Liseleri, Anadolu Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, İmam Hatip Liseleri, Proje Okulları için 'Nitelikli Okul Sınavı' yapılacak. Yaklaşık sayısı 600 olan ve 100 bine yakın kontenjana sahip bu okulların sınavına isteyen tüm öğrenciler herhangi bir şarta bağlı olmaksızın katılabilecekler. Öğrenciler puanlarına göre ve yine puanına uygun istediği 5 okula kayıt yaptıracak. Kazanan öğrenciler ister ilinde, ister il dışında bir okulda okuma şansına sahip olacak. Nitelikli okulların listesini MEB, Mayıs ayı içerisinde duyuracak. O okullara gitmek isteyen öğrenciler sınava girecek.

60 SORU 90 DAKİKA: Sınav, Haziran ayının ilk hafta sonu gerçekleşecek. Yeni sistemin ilk sınavı 2 Haziran 2018'de uygulanacak. Sınav öğrencilerin kendi okulu ve kendi sınıfında olacak. Sınav tek oturum olacak. Sayısal ve sözel olmak üzere iki bölümden gerçekleşecek. Sınavda 60 soru sorulacak ve 90 dakika süre verilecek. Sınav soruları ağırlıklı 8'inci sınıf olmak üzere 6 ve 7'inci sınıfın tüm derslerinden, müfredatın tamamından ve hedeflenen tüm kazanımları kapsayacak. Sınav test usulü, çoktan seçmeli şıklarla gerçekleşecek. Açık uçlu soru olmayacak.

BAŞVURU MERKEZİ OLACAK: MEB  öğretim dönemi bittikten sonra Haziran ayının ikinci haftasında sınava giren ve girmeyen tüm öğrencilere gitmek istedikleri okulla ilgili bir internetten kayıt başvuru formu gönderecek. Sınava girmeyen öğrenciler mahallelerine en yakın gitmek istedikleri okul türüne (düz lise, meslek lisesi, imam hatip) göre 5 tercihte bulunacak. Sınav sonuçları Haziran ayı içerisinde açıklanacak. Sınava giren ve kazanan öğrenciler de sınavla öğrenci alan okullar arasında 5 tercihte bulunacak. MEB, tüm öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Temmuz ayı içerisinde yapılan tercihleri ve isteklere göre öğrencilerin hepsini bir okula kaydını duyuracak. Sınava giren ve girmeyen öğrencilerin yerleştirme duyurusu aynı anda yapılacak. Sınava girip kazanamayan öğrenciler de girmeyen öğrenciler gibi evlerine en yakın okullar arasından istedikleri tercihleri yapabilecek.

ÖZEL OKULLAR İSTEĞE GÖRE SINAV: Sınavla öğrenci alan özel okullar isterlerse kendi sınavlarıyla öğrenci alabilecek. İsteyen okullar MEB'in sınavını da kullanabilecek.

TEOG'LA GİRMİŞ ÖĞRENCİLERDE DEĞİŞİKLİK YOK: Yeni sistemde, geçtiğimiz yıl TEOG ile okullara yerleştirilmiş öğrenciler nakil ile değişiklik yapmasına izin verilmeyecek. Yeni uygulama sadece 8'inci sınıftan 9'uncu sınıfa geçen öğrencilere uygulanacak.

'STRES KALKACAK': Yeni sistem, sınav stresini kaldıracak, basit, kolay ve anlaşılır olacak. Yeni sistem ile birlikte tüm veli ve öğrenciler ortaokula kayıt yaptırdıklarında bile hangi liseye gideceklerini bilecekler. Yeni sitem ile farklı akademik başarıdaki öğrenciler bir arada olacak. Başarılı öğrenciler daha az başarılı öğrencilerin başarılarını pozitif etkileyecek. Esas gayemiz sınavsız liselere geçişi sağlamak. Bunun için liselerimizi fen lisesi, sosyal bilim lisesi, proje okulları ayarına çıkarmayı hedefliyoruz. Diğer okullarımızın da kalitesi artırdığımızda sınavsız geçişi sağlayacağız.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ ANKET AÇIKLAMASI(RAKAM VERDİ) BÜLENT ARINÇ'TAN DOĞU PERİNÇEKLİ BOMBA AÇIKLAMALAR ECEVİT'İN ÖNÜNE ANAYASA KİTAPÇIĞINI,AHMET NECDET SEZER FIRLATINCA KAMERALAR ÖNÜNE GEÇİP BÖYLE AĞLAMAKLI KONUŞMUŞTU.İZLE PAYLAŞ..GEN NESİLLER DEVLETİ NE HALE DÜŞÜRDÜKLERİNİ ÖĞRENSİN CHP'LİLERİN.. Nevşehirli Abimizden Referanduma Süper Yorum Hiç möhüm değil ! Ver Mehteriii