Ana Sayfa
05 Kasım 2017 ( 1290 izlenme )
Reklamlar

Kandil yerlebir

 yerlebir

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘ ve Sincar’daki terör kamplarını yerle bir ederiz’ dedi. Dün TSK, sınır ötesine operasyon yaptı. Terör örgütüne ait 8 kampta 36 hedef yok edildi

.Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde 9 güvenlik görevlisinin şehit olduğu hain saldırının ardından bölgede ve Kuzey Irak'ta operasyon düzenlendi. Terör örgütü PKK büyük bir darbe daha aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün "Kandil ve Sincar'ı yerle bir ederiz" dedi. Bu uyarıdan hemen sonra PKK'nın kamplarına son günlerin en büyük hava harekâtı gerçekleştirildi. Diyarbakır'dan kalkan F16'lar, İHA'larla belirlenen hedefleri yerle bir etti. 70 kadar terörist etkisiz hale getirildi.

BOZGUNA UĞRADILAR
İnsansız Hava Aracı (İHA)'lar, Şemdinli saldırısının ardından sınır kesimi ile Kuzey Irak bölgesindeki PKK kampları üzerinde keşif uçuşları yaparak görüntü aldı. Ardından düğmeye basıldı. Diyarbakır 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı 8'inci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndaki 181'inci ve 182'nci filodan peş peşe F16 savaş uçakları havalandı. Lazer güdümlü füzelerinin de kullanıldığı hava harekâtında, üst düzey yöneticilerin de barındığı Kandil başta olmak üzere terör örgütü PKK'ya son günlerin en büyük hava harekâtı gerçekleştirildi. Operasyonda, İHA'ların belirlediği 36 hedef imha edildi.

​İNLERİNE GİRİLDİ
Hava harekâtıyla ilgili Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yapılan bilgilendirmede, Irak'ın kuzeyindeki , Sinath-Haftanin, Gara, Metina, Avaşin- Basyan, Zap ve Hakurk bölgelerinde bulunan PKK kamplarına yönelik 36 hedefe hava harekâtı düzenlendiği ve bölücü terör örgütü tarafından kullanıldığı tespit edilen barınak, silah mevzii ve silah/mühimmat depolarının imha edildiği belirtildi..


............................................................

Hükümet, istihdam, yatırım, üretim, sosyal politikalarda kadına pozitif ayırımcılık yaparken önemli bir hamleye daha imza atmaya hazırlanıyor. Türkiye İş Kurumu'nca düzenlenen meslek kursu, girişimcilik eğitimi, iş başı eğitim programına katılacak kadınlara hem çocuk bakımında hem de ulaşımda destek verecek. Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti iktidarı döneminde yaklaşık 1 milyon 260 bin kadının bu programlardan yararlandığını belirterek, Sarıeroğlu, "Çocuğu varsa onunla gelecek ve bıkabileceği çocuk bakım odaları kuracağız. Ulaşım sıkıntılarını ortadan kaldıracağız" dedi.

3.5 MİLYON KADIN İŞ SAHİBİ OLDU
Son 6 yılda kadın istihdamı yaklaşık yüzde 60 artışla 4.5 milyonu geçti. Kadın odaklı çalışmaların devam edeceğini belirten Sarıeroğlu, AK Parti iktidarı döneminde 1 milyon 260 bin kadının meslek kursları başta olmak üzere tüm programlardan yararlandığını vurgulayarak, "Bu yılın 9 aylık döneminde bu sayı 206 bin kadına ulaştı. Kadınların bu kurs ve programlara katılımını güçlendirecek şekilde de bazı ek mekanizmalar da oluşturuyoruz.. Önlerine çıkan bütün engelleri kaldıracağız, tercihleri genişleteceğiz" dedi.

YARIM MESAİ TAM MAAŞ
Bakan Sarıeroğlu, kadınların istihdamdan ayrılmaması için önemli düzenlemeleri yaşama geçirdiklerini belirterek, "Kadınların özel sektörde yarı zamanlı çalışıp tam zamanlı ücret alması ve sigortalılığının devamıyla ilgili uygulamanın ikincil düzenlemesi çıktı. Kamuda çalışanlara kısmi zamanlı çalışma imkanı getiren ikincil düzenlememizi Başbakanlığa gönderdik. Yakın zamanda yürürlüğe girecek" dedi.


Hazal ATEŞ.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte kritik telefon görüşmesinin perde arkası İngiltere'de şok! Hollandalı komutanın Bosna'daki rezil görüntüleri! Bi Simit Biz Burada Savaşacağız