Ana Sayfa
25 Şubat 2018 ( 1505 izlenme )
Reklamlar

KAR YAĞIŞININ ETKİLİ OLACAĞI İLLER İÇİN UYARI YAPILDI! İŞTE UYARI VERİLEN İLLER

Meteoroloji'den kar uyarısı! İstanbul'a kar yağacak mı? Güncel hava durumuİstanbul kar haberleri için uzmanlardan açıklamalar peş peşe geldi. Pazar günü Trakya'da etkili olacak kar yağışının ardından İstanbul'a kar pazar akşamı yağacak. Ertesi günlerde de soğuk hava takip edecek. İşte hafta sonu hava durumu

İSTANBUL'A KAR GELİYOR

Sibirya üzerinden gelerek Avrupa’yı vuracak olan soğuk hava dalgasının Türkiye’ye etkisi kısıtlı olacak. Habertürk'ün haberine göre, Rusya’nın Sibirya bölgesi üzerinde oluşan yüksek basınç merkezi, önümüzdeki günlerde Avrupa’nın tamamını donduracak. Sibirya üzerinde oluşan yüksek basınç kitlesi, önümüzdeki günlerde batıya kayarak Moskova, Belarus Cumhuriyeti, Polonya ile Almanya’ya ulaşacak. Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinin eksi 15 dereceleri göreceği tahmin edilen Sibirya soğukları, önümüzdeki haftadan itibaren Türkiye’yi de etkisi altına almaya başlayacak.

HAFTASONU TRAKYA'DA KAR VAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Trakya bölgesi için bu hafta sonu kar yağışı uyarısında bulundu. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nün verilerine göre, Trakya bölgesinde hava sıcaklıklarının düşmesiyle pazar günü kar yağışı bekleniyor. Edirne ve Kırklareli’nde beklenen kar yağışının pazartesi gününe kadar devam edeceği tahmin ediliyor. Tekirdağ’da ise aralıklı yağmur beklenirken, Trakya bölgesinde hava sıcaklığının pazar günü 4-6 derecelere düşeceği değerlendiriliyor.

25 ŞUBAT GECESİ İSTANBUL'A YAĞACAK

İstanbul’a gelmesi muhtemel kar yağışıyla ilgili konuşan Habertürk TV Meteoroloji Mühendisi Hüseyin Öztel de Batı Trakya’dan başlayarak ülkemizi etkisi altına alacak soğuk hava dalgasına karşı uyardı: “İstanbul’a 25 Şubat gecesi karla karışık yağmur yağabilir. Ancak maksimumu bu. Sonrasında, 26-27 Şubat tarihleri aralıklı yağmurlu ve soğuk geçecek.”

HABERTÜRK

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

OZAN ARİF SKANDAL ŞİİRİNİ TV DE BÖYLE OKUDU VE BAKIN SONRA NASIL KIVIRDI ! Her anne ve babanın izlemesi gerekiyor Tıp Dünyasında Herkes Biliyor Ama… Dünya TÜRKİYE'yi konuşuyor