Reklamlar

Kara Fatma’yı Rus kilisesine muhtaç edenler utansın!okurken içiniz acıyacak!..Toplumu masallar ile kandıranlar bu vefasızlıktan hiç bahsetmediler..

Kara Fatma’yı Rus kilisesine muhtaç edenler utansın!okurken içiniz acıyacak!..Toplumu masallar  ile kandıranlar bu vefasızlıktan hiç bahsetmediler..

Hani bazen yaprakları kelam-ı kadime dönmüş eski dergi sayfalarını karıştırırken yüreğinizin orta yerine bir ağırlık, karabasan gibi çöker ya… Yedigün dergisinin 1930’lu sayılarını karıştırırken de aynı hal arız oldu bana. Fotoğrafta, sadece o hülyalı bakışlarındaki derinliği korumuş bir kadın başı bana bakıyordu. Gözüm bir yerden ısırıyordu bu bakışları ama nereden? Bakışlarım fotoğrafların üzerindeki başlığa kayıyor ister istemez. 
.Gözüm bir yerden ısırıyordu bu bakışları ama nereden? Bakışlarım fotoğrafların üzerindeki başlığa kayıyor ister istemez. “Kara Fatma Rus manastırında” kelimelerini bir hamlede okuduğumda kendime, ‘Yok canım, o olamaz, olsa olsa bilmediğimiz başka bir Fatma’dan bahsediyor olmalı’ diye teselli vermeye çalışırken, asıl darbe, resim altı yazısında balyoz gibi iniyordu beynime.
Reklamlar