Ana Sayfa
13 Şubat 2018 ( 385 izlenme )
Reklamlar

Kardak'taki gerilim sonrası sıcak gelişme

Kardak'taki gerilim sonrası sıcak gelişme
Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, Kardak'taki gerilimle ilgili olarak Türk Büyükelçiyi bakanlığa çağırdı.

Kardak'taki gerilim sonrası sıcak gelişme
Yunan Dışişleri Bakanlığı, Kardak'taki gerilim sonrası Türk Büyükelçiyi çağırdı.

KARDAK'TA GERGİN ANLAR

Bodrum açıklarındaki Kardak kayalıklarında, dün gece başlayan hareketlilik sürüyor. Bölgeye, saat 14.30'da, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 2 hücumbot ile 2 sahil güvenlik botu daha geldi. Türk deniz araçlarının sayısı 11'e, Yunan sahil güvenlik botlarının sayısı da 8'e yükseldi.

Yunanistan'ın Leros Adası'ndan saat 14.45'te, 2 zodyak botla gelen silahlı Yunan askerler ise dikkat çekti. Kardak kayalıklarından 1 mil uzaktan hızla geçen Yunan komandoların bulunduğu bot, İstanköy Adası'na doğru gitti. Türk Sahil Güvenlik botları da Kardak'a doğru yöneldi. Türk ve Yunan botlarının zaman zaman birbirine 80- 100 metre uzaklıkta seyrettiği görülürken, diğer botların kayalıklara 1- 2 mil uzaklıkta sabit durduğu gözlendi.

17 Ocak tarihinde yine Kardak bölgesinde bir Türk Sahil Güvenlik botu ile Yunan hücumbotu "Nkiforos" arasında "temas" yaşanmış, iki tekne birbirine sürtmüştü.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Büyük felâket 59 YIL SONRA BİR İLK TÜRKİYE Ne Kadar GÜÇLÜ ?? TÜRKİYE'NİN Gücü 2017 paylaşki Herkes Bilsin .!! Tek kelime helal olsun Anacım,, "Müthiş duygulandım" Izleyin izlettirin paylaşın!!