Ana Sayfa
01 Mayıs 2017 ( 201 izlenme )
Reklamlar

Kemalistlerin tek derdi bozuk paradaki 'Mustafa Kemal'

Kemalistlerin tek derdi bozuk paradaki 'Mustafa Kemal'

15 Temmuz darbe girişiminde yaşamını yitirenler anısına bastırılan hatıra paralarını hazmedemeyen Kemalist yazar Atatürk'süz paraların sayısı 80 milyon diyerek hezeyanda bulundu.

01 Mayıs 2017 Pazartesi 12:46

Kemalist çizgide yazdığı yazılarla bilinen Müyesser Yıldız köşe yazısında böyle hezeyanda bulundu:

Bu hatıra para 31 Ekim'de Aksaray'da Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a takdim edildi. Hazine Müsteşarı Osman Çelik ile Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Sadettin Parmaksız tarafından. Madeni paranın takdim edildiği kutu içinde yer alan notta, şunlar yazıyordu: 'Milli iradeye karşı 15 Temmuz 2016 tarihinde başlatılan hain darbe girişimi, namluların ve tankların karşısına dikilen kahraman Türk milletinin cesareti ve dirayeti sayesinde engellenmişti. O gece istiklaline ve istikbaline sahip çıkan bu asil milletin evlatları, 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' umdesine canları pahasına bağlı olduklarını, dost, düşman herkese göstermişler ve isimlerini tarihe altın harflerle yazdırmışlardır. 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimini önlemek için sokaklara dökülen yüz binlerce, milyonlarca vatandaşımızdan bir kısmı şehadet mertebesine bir kısmı da gazilik şerefine ulaşmışlardır. Şehitlerimizin aziz hatıraları, gazilerimizin fedakarlıkları asla unutulmayacaktır. Bu hatıra para, Türk milletinin darbecilere karşı verdiği onurlu direnişi yaşatmak ve şükranlarımızı ifade etmek üzere, '15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anısına' basılmıştır

"İki gün sonra, 2 Kasım'da ise Darphane tarafından sürdürülen 2 aylık çalışma sonucunda 15 Temmuz anısına herkesin cebine girecek şekilde 80 milyon adet 1 TL. basılacağı ve bunların vatandaşlara dağıtılacağı açıklandı.

"Şuraya geleceğim; artık geçen haftadan itibaren benim de 2 adet Atatürk'süz 15 Temmuz hatıra param var. Nasıl mı? Sonradan fark ettim, iki ayrı yerden yaptığım alışverişte para üstü olarak verilmiş. Vatandaşın kendisine hediye edilen veya satın aldığı, üstelik 15 Temmuz gibi çok önemli bir olayın anısını 'harcayacağı' düşünülemeyeceğine göre, anlaşılan o ki, 80 milyon Atatürk'süz para piyasaya verilmiş."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KILIÇDAROĞLU İTİRAF ETTİ! "ERDOĞAN HAKLIYDI" İZLERKEN ŞAŞIRACAKSINIZ... PAYLAŞŞ!!. 2015 te başbakan Davutoğlu açıklamıştı ..Yerli yolcu uçagi 2019 da insAllah hazır Polis, Binali Yıldırım'ı tanıyamazsa :).... (arşiv )... Türk mühendis geliştirdi, Hollanda ordusu deniyor