Ana Sayfa
11 Ocak 2018 ( 1011 izlenme )
Reklamlar

KILIÇDAROĞLU'NU ŞAŞIRTAN ALMAN SÜRPRİZİ

Lavrov: Türkiye ve İran'ın sayesinde...
Sergey Lavrov, Soçi'de düzenlenmesi planlanan Suriye Ulusal Diyalog Kongresi ile ilgili hazırlıklarda önemli bir aşamaya gelindiğini belirterek önemli açıklamalarda bulundu.

Lavrov: Türkiye ve İran'ın sayesinde...

Sergey Lavrov, Soçi'de düzenlenmesi planlanan Suriye Ulusal Diyalog Kongresi ile ilgili hazırlıklarda önemli bir aşamaya gelindiğini belirterek, "Söz konusu aşamaya Rusya, Türkiye ve İran’ın çabaları sayesinde ulaşıldı." dedi.

Lavrov, başkent Moskova'da İranlı mevkidaşı Cevad Zarif'le yaptığı görüşmeden önce gazetecilere, 29-30 Ocak'ta Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenmesi planlanan Suriye Ulusal Diyalog Kongresi'ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

'3 ÜLKE ÇABALARIYLA ULAŞILDI'

Rusya, Türkiye ve İran'ın geçen yıl Astana süreciyle başlattığı girişimler sayesinde Cenevre görüşmelerinin de önem kazandığını savunan Lavrov, "Bu üç ülkenin inisiyatifiyle Suriye Ulusal Diyalog Kongresi ile ilgili hazırlıklarda da önemli bir aşamaya gelindi. Söz konusu aşamaya Rusya, Türkiye ve İran'ın çabaları sayesinde ulaşıldı" diye konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Demirtaş Konuştu Baydemir Böyle Tercüme Etti Kriz sonrası Merkel'den ilk açıklama Reza Zarrab'ın tecavüz davasında sıcak gelişme İsrail ayakta! Bölündü!