Ana Sayfa
14 Şubat 2018 ( 1623 izlenme )
Reklamlar

KORKUDAN GİDEMEDİLER

Esed'in Türkiye korkusu!
PKK/PYD'nin Esed güçlerini Afrin'e desteğe çağırmasına rağmen, eli kanlı diktatörün teröristlere destek vermemesinin nedeninin Türkiye korkusu olduğu ortaya çıktı.

Esed'in Türkiye korkusu!

 
Terör örgütü PKK/PYD'nin sözde komutanları Esed'in yalnızca Afrin'in güneyinde bir  "koridora" izin verdiğini ve buradan Afrin'deki terör unsurlarına gıda ve ilaç gönderildiğini söylüyor.

Fakat Esed kontrolündeki bu koridor bir "insani koridorun" ötesinde. Afrin'e ulaşmanın tek yolu olan bu koridor, ilerleyen Türk askerlerine karşı durmak isteyen terör örgütü PKK/PYD'yi dış dünyaya bağlayan hayat kurtarıcı bir işlev görüyor.

Terör örgütü PKK/PYD, doktorlar, diplomatlar, ve yabancı gazeteciler geçtiğimiz haftalarda bu rotayı kullanarak bölgeye geldi.

TERÖR ÖRGÜTÜ DAVET ETTİ ESED KORKUDAN GİDEMEDİ

Terör örgütü PKK/PYD'nin kontrolündeki Afrin'deki teröristler, Esed'i Türkiye'nin harekatına karşı sınırları korumak için resmen davet etti.

Fakat Şam şimdiye kadar bu yönde bir askeri adım atmaktan kaçındı.

Bunun arkasında ise Türkiye korkusu yatıyor... Suriyeli yetkililer söylemlerinde bu fikri destekleseler de sahada buna yönelik bir adım atılmadı.

KUŞATMA ALTINDA

Afrin uzun zamandır üç taraftan Türkiye, Suriye'nin yerel halkı ÖSO tarafından kuşatılmış durumda.

Afrin'in güneyinde hükümetin elinde bulunan bölge terör örgütü PKK/PYD, müttefikleri ABD ve bir çok Avrupalı paralı savaşçılarının Afrin'e girip çıkabilmesi için tek yol.

Eğer Şam bu hattı kapatırsa Afrin dört yandan kuşatılmış olur ve Afrin'de terör örgütü PKK/PYD'nin can damarının kopması demek

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BU VAHŞET MÜSLÜMAN OLMAYANLARA YAPILSAYDI DÜNYA AYAĞA KALKARDI BUNU YAPAN YERLE BİR EDİLİRDİ ! İngiliz devinden flaş Türkiye açıklaması Feto Niye Evlenmediğini İtiraf Etti . RUS ASKERLERİ TÜRKİYE'DE KONUŞLANCAK MI !