Ana Sayfa
13 Aralık 2017 ( 1817 izlenme )
Reklamlar

Kürdistan Neresi Diye Soruldu Bu Cevabı Verince bakın neler oldu

Kürdistan Neresi Diye Soruldu Bu Cevabı Verince ....HDP Urfa Milletvekili ve Parti Sözcüsü Osman Baydemir, Meclis Başkanvekili’nin tepki göstererek, “Kürdistan neresi?” diye sorması üzerine elini kalbine koyarak, “Kürdistan şurası” dedi.
Baydemir, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) bütçe görüşmelerinde konuşurken, “Ben Kürdistan’dan gelen bir temsilci olarak benim şu isteğim bu çatı Türk’ün ve Kürt’ün ortak çatısı olmalıdır” dedi.

Baydemir’in, Kürdistan ifadesini kullanmasına AK Parti’li vekillerden tepki gösterildi.

TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı da Baydemir’e, “Kürdistan neresi?” diye sordu, Baydemir de elini kalbine koyarak, “Kürdistan şurası” dedi.Bahçekapılı bunun üzerine Baydemir’e, “Siz Kürdistan vekili değilsiniz, siz Şanlıurfa’nın vekilisiniz” ifadesini kullandı.

Tartışma sonrası Baydemir’e, ‘Kürdistan’ dediği için iç tüzüğe göre Genel Kurul’dan 2 gün çıkarma cezası verildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD’ Erdoğan Araştırması Yapınca Böyle Pişman Oldu! Terorle mucadelede Bozenalar mayin arayip etkisiz hale getirmek icin gorev basinda . MUHTEŞEM HABER ..TAİ PAYLAŞTI! DOSTA GÜVEN DÜŞMANA KORKU SALAN YERLİ HAYALET SAVAŞ UÇAĞIMIZİN PROJESİ .. GURURLA İZLE PAYLAŞ.. Son dakika .Bunu yapmayan kredi kartını kullanamaz !