Ana Sayfa
30 Ocak 2018 ( 214 izlenme )
Reklamlar

KUYTUL HAKKINDA FLAŞ KARAR

Adana'da Furkan egitim merkezine yönelik soruşturma kapsamında, aralarında Vakıf Başkanı Alparslan Kuytul'un da yer aldığı 21 kişi gözaltına alındı..


Adana Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, "kamu düzenini bozmaya karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü" iddiasıyla Furkan eğitim merkezine  yönelik soruşturma başlatıldı.

Operasyonda vakfın Adana'daki genel merkezinin de aralarında bulunduğu 33 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Arama yapılan yerler arasında vakfın Adana'daki 4, Elazığ'daki bir temsilciliğinin yanı sıra yöneticilerin evleri de bulunuyor.

Merkez Seyhan ilçesi Abidinpaşa Caddesi'nde bulunan vakfın genel merkezindeki ve diğer adreslerdeki aramaya çok sayıda özel harekat polisi katıldı.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı operasyon sırasında ekipler, caddede zırhlı araç ve uzun namlulu silahlarla bekledi.

VAKIF YÖNETİCİLERİ GÖZALTINDA
Operasyon kapsamında aralarında Vakıf Başkanı Alparslan Kuytul'un da yer aldığı 21 vakıf yöneticisi ve üyesinin gözaltına alındığı, çok sayıda doküman ve dijital materyale el konulduğu, belirlenen adreslerde aramaların devam ettiği öğrenildi.

.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Taksim meydanına yoğun güvenlik önlemi! FBI Türkiye’de istedi! Duyunca şok olacaksınız… Akparti'yi beğeniyormusunuz sorusuna bakın ne cevap verdi !... Rusya'dan ABD'ye çok sert tepki