Ana Sayfa
11 Mart 2019 ( 470 izlenme )
Reklamlar

Maaşları 20.000 TL düştü! 'Şaşkınlık içinde izliyoruz'

Maaşları 20.000 TL düştü! 'Şaşkınlık içinde izliyoruz'
Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Akdeniz Bölgesi Yürütme Kurulu Başkanı Halil Duru, dinleyen herkesin ağzını açık bırakacak bir açıklama yaptı. Duru, sektör çalışanlarının ciddi bir ekonomik krizle karşı karşıya olduğunu söyleyerek maaşların 23 bin TL seviyelerinden 2500 TL'lere kadar düştüğünü belirtti.
27 Şubat 2018 Salı 
Maaşları 20.000 TL düştü! 'Şaşkınlık içinde izliyoruz'
Sektör içinde görev yapan yönetici kalitesinin günden güne düştüğünü savunan Duru, “Herkes her işi yapar hale geldi. Milyon dolarlık tesislerin genel müdürleri 3 bin-2 bin 500 lira maaşla görev yapıyor. Biz daha düne kadar dolarla, avroyla maaş alıyorduk. Aylık 5 bin avro (23 bin 300 TL) teklifi alıp pazarlık yapıyorduk. Nasıl bu hale geldiğimizi bizde şaşkınlık içinde izliyoruz” dedi.

'MARKA OTELLERİN BAŞINDA EŞ-DOST VAR'

Otel sahiplerinin ucuz personel peşine düştüğünü savunan Duru, “Marka otellerin yönetimine bakın hep eş, dost var. Özgeçmişin, eğitimin bir önemi kalmadı. Niye böyle olduk? Tecrübeye neden önem verilmiyor? Çok ciddi bir sorunla karşı karşıyayız. Böyle giderse işler daha da kötü bir hal alacak” diye konuştu.

Kaynak: Yeni Şafak

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'ye geldi, Rumların etekleri tutuştu NATO'dan flaş Türkiye açıklaması BATININ ÖDÜNÜ PATLATAN ERDOĞAN'IN İŞTE O SÖZLERİ .. Hans'ların Korktukları Başlarına Geliyor Karın Ağrıları Bu Yüzden!