Ana Sayfa
06 Mart 2018 ( 9651 izlenme )
Reklamlar

Melih Gökçek sessizliğini bozdu… Çok sert konuştu

Melih Gökçek sessizliğini bozdu… Çok sert konuştu


Uzun süredir Twitter'da polemikten uzak haliyle dikkat çeken Melih Gökçek'ten bu sabah Bülent Arınç mesajı geldiAnkara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa eden ve Melih Gökçek, "Şu rant konusunda sen mi haklıydın yoksa Bülent Arınç mı" şeklindeki bir tweeti paylaştı ve "Bence cevabı ben vermeyeyim cevap bir sonraki twitte" diye yazdı. Gökçek, daha sonra Bülent Arınç'ın 3 ayrı konuşmasından birleştirilen bir videoyu paylaştı.

Gökçek, "Cevabı Bülent Arınç kendi sesinden versin. Bu cevaptan sonra da bir daha bu soruyu bana tekrar tekrar sorup kendinizi rezil etmeyin" yazdı.

Gökçek'in paylaştığı videoda, ilk konuşmada Arınç'ın "Belediye Başkanlığı adaylığında ve seçimlerde oy isterken bu yapının kucağında oturmuştur. Bu yapıya Ankara'yı parsel parsel satmıştır, yurt yerleri vermiştir. Zengin iş adamlarına okul yaptırmıştır. İmar planlarında değişiklikler yaptırmıştır. 30 Mart seçimlerine kadar da ağzından bu paralel yapıyla ilgili bir tek kötü cümle çıkmamıştır. Gökçek'le ilgili 100 konuyu 8 Haziran'dan sonra ömrüm vefa ederse konuşmak isterim. O gün gelene kadar AK Parti'yi yıpratacak bir sözün içinde olmam" sözleri yer aldı.

8 Haziran tarihli İkinci konuşmada Arınç'ın "7 Haziran bitti, bugün 8 Haziran. 8 Haziran'dan sonra gerek duyduğumuzda çok şeyler yapabileceğimizi söylemiştim. Daha bugün 8 Haziran. 8 Haziran sonrası değil" ifadeleri yer aldı.

13 Haziran tarihli son konuşmada ise Arınç'ın şu sözleri videoda yer aldı: "Ve onlara parsel parsel yer vermiştir filan dedim, sonrasında gerekirse açıklarım. Ama hiçbir cümlemin içinde 8 Haziran'dan sonra 100 tane yolsuzluk dosyası açıklayacağım diye bir lafım yok. Herkes internetten girip o günkü konuşmama bakabilir"
................................................................

...........................................................

İsrail ablukası altındaki Gazze'de yaşanan su sıkıntısı nedeniyle su tasarrufu sağlamak amacıyla ananas üretildi.

Gazze'deki su sıkıntısı Filistinli çiftçileri az suya ihtiyaç duyan meyveleri üretmeye sevk etti. Bu kapsamda araştırmalar yapan çiftçiler bölgede ilk kez tropikal bir meyve olan ananası üretti.

Ziraat Çalışmaları Komitesi'ne bağlı Geliştirme Merkezi Müdürü Musa el-Cedbe, Gazze'de yaşanan su sıkıntısı nedeniyle çiftçilerin yaşadığı sıkıntıları azaltmak amacıyla daha az suya ihtiyaç duyan, iyi bir gelir getiren bitki ve meyvelerin üretilmesi arayışına girdiklerini, bu kapsamda ananas ektiklerini belirtti.

Projeye 3,5 Şekel (1 dolar) ile bir fidan alınarak başlandığını dile getiren Cedbe, serada sıcak ortam sağlanarak tropikal atmosfer oluşturulduğunu, sıcaklık ve ışık ayarının kontrol altına alındığını ifade ederek, ananasın diğer bitki ve meyvelere oranla yüzde 70 oranında su tasarrufu sağladığını, bu nedenle ekonomik açıdan uygun olduğunu kaydetti.

Ananas ekimine 15 ay önce başladıklarını, 4-5 bin ocak ananas ektiklerini belirten Cedbe, her bir ocakta bir adet meyve elde edildiğini, 18 ay da tamamen olgunlaştığını, hasat işleminin ise 4-5 ay sürdüğünü aktardı.

Fiyatların arz talep durumuna göre belirleneceğini dile getiren Cedbe, "Her bir bitkiden, 3-7 filiz çıkıyor. Bu filizler, daha geniş alanlara dikilmesine imkan sağlıyor. Bir dönümde 6 bin fidan ekilebiliyor. Bir sonraki ekim de bunun 20 bin fidana çıkması bekleniyor." dedi.

Cedbe, ananas ekim işlemlerinin Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) işbirliği içerisinde Hollanda Büyükelçiliği desteği ve Çiftçilerin Kalkınması için Sürdürülebilir Kalkınma Projesi finansmanıyla gerçekleştiğini kaydederek, projenin kalitesinin ortaya çıkması için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu aktardı.

Gazze'de içme suyu ve sulama sıkıntısı yaşanıyor. Elektrik krizinin neden olduğu temiz içme suyuna erişim sıkıntısı her geçen gün artıyor. Birleşmiş Milletler geçen temmuz ayında yaptığı açıklamada, Gazze'deki yer altı suyu kaynaklarının gerekli önlemler alınmadığı takdirde 2020 yılında tükeneceğini duyurmuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İzmir' li genç : Kararsızdım kılıçdaroğlu sayesinde kararım EVET oldu :) Karakolların güvenliği ARI’ya emanet Chp'ye Oy Verenlere İyi İzlesin Böyle Muhalefet Olmaz. TÜRBANLI BACIMIZ KILIÇDAROĞLUNU REZİL ETTİ İZLE PAYLAŞ..