Ana Sayfa
08 Ocak 2018 ( 1483 izlenme )
Reklamlar

MİLYONLARIN YÜZÜ GÜLECEK

Esnafın yüzünü güldürecek 10 adım

Hükümet, yaklaşık 2.5 milyon esnafın yüzünü güldürecek, ticari hayatta yeni bir sayfa açacak önemli bir hamleye daha hazırlanıyor.


AVM kiralarında esnafa pozitif ayırımcılıktan çağa uygun esnaf tanımına, finansman desteğinden e-ticarette kargo hizmetlerine kadar birçok başlıkta esnafın elini rahatlatan adımlar atılacak. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, alışveriş merkezlerinde esnafa yer ayrılmasına ilişkin düzenleme yaptıklarını anımsatarak, perakende işletmelerin açılış, faaliyete geçişinde gözetilecek kriterlerin belirlenmesi için çalışma başlattıklarını söyledi. Bakan Tüfenkci, esnaf, çiftçi, üretici örgütlerinin finansmana ulaşımını kolaylaştırdıklarını belirterek, "Böylece daha fazla üretim ve yatırım yapabilmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Esnaf ve sanatkâr tanımının günün gereklerine uygun şekilde revize edilmesi için çalışma grubu oluşturduk" dedi.


 AVM kiralarında esnafa pozitif ayrımcılık.

 Çağa uygun esnaf tanımı yapılacak.

 Ticareti etkileyen ulaşım sorunu çözülecek.

 Yeni işyeri açmada 29 yaş sınırı esnetilecek.

 E-ticaretle dünyaya açılmaları sağlanacak.

 İşyeri ruhsatlarında meslek kuruluşları söz sahibi olacak.

 Bakkal, manav emlakçılık yapamayacak, piyasa disipline edilecek.

 Esnafın faizcilerin eline düşmesine izin verilmeyecek, finansman desteği sürecek.

 Kargo hizmetleri, belli ücretlerde destek sağlanacak.

 Perakende işletmelerine yönelik yeni düzenlemeler yapılacak. (Sabah)

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Almanya'da bir televizyon kanalı PKK'yı övünce bir TÜRK dayanamayıp yayına katılıyor! Dağlıca'da Bakın Özel Timlerimiz Pkklıları Ne Hale Sokmuş ... Erdoğan Rusya’ya Gidince Putin’den PYD ve ABD’yi Bitirecek Tarihi Sözler Bu iddia çok konuşulur! Türk askerlerini Pentagon şehit etti…